• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

AS Roma - Udinese Calcio 1-0 (1-0). Liga włoska - 5. kolejka Serie A

W spotkaniu 5. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 23 września, drużyna AS Roma zwyciężyła z Udinese Calcio 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Olimpico obejrzało 29 253 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma (”Wilki”).

5. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-23 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 29253 | Arbiter: Antonio Rapuano
AS Roma
Udinese Calcio
1
0
T. Abraham 36'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 starcia drużyna AS Roma wygrała 30 razy i zanotowała 15 porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Walace'owi z drużyny gości (”Zebry”). Była to 32. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Tamy Abraham dla zespołu ”Wilków”. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Riccardo Calafiori.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Wilków”.

W 56. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Lorenzowi Pellegriniemu z ”Wilków”. Trener Udinese Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Ignacia Pussetta i na pole gry wprowadził napastnika Beta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Nahuel Molina został zmieniony przez Brandona Soppy'ego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AS Roma: Bryanowi Cristante'owi w 65. i Riccardowi Calafioriemu w 66. minucie. Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy AS Roma: Riccardo Calafiori, Nicolo Zaniolo, Tamy Abraham, na ich miejsce weszli: Chris Smalling, Stephan El Shaarawy, Eldor Shomurodov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Iyenomy Udogie, Brama Nuytincka, Jeana-Victora Makengo zajęli: Jens Stryger, Lazar Samardžić, Tolgay Arslan.

W samej końcówce meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lorenzo Pellegrini osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 56. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Bram Nuytinck79′
66′ 69′ Riccardo Calafiori
Nahuel Molina Lucero62′
65′ Bryan Cristante
Roberto Maximiliano Pereyra
74′ Nicolo Zaniolo
Jean-Victor Makengo85′
Henrich Mchitarjan
Iyenoma Destiny Udogie79′
Jordan Veretout
Walace Souza Silva32′
56′ 89′ Lorenzo Pellegrini
Gerard Deulofeu
 36′ 86′ Tamy Abraham
Patricio Nehuen Pérez
69′ Chris Smalling
Tolgay Ali Arslan85′
74′ Stephan El Shaarawy
Mato Jajalo
Borja Mayoral Moya
Lazar Samardžić79′
Carles Pérez Sayol
Norberto Bercique Gomes Betuncal62′
86′ Eldor Shomurodov
Fernando Martín Forestieri

Zespół ”Wilków” zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Udinese Calcio przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół ”Zebr” w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.