• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

AS Roma - Torino FC 3-1 (2-0). Liga włoska - 12. kolejka Serie A

17 grudnia na Stadio Olimpico odbyło się spotkanie 12. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AS Roma i Torino FC. Mecz zakończył się zwycięstwem AS Roma 3-1.

A. Belotti 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki zespół AS Roma (”Wilki”) wygrał 22 razy i zanotował trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter przyznał żółtą kartkę Wilfriedowi Singo z zespołu gości.

Wilfried Singo z Torino FC w 14. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w siódmej minucie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Wilki: Brunonowi Peresowi w 20. i Gianluce Manciniemu w 23. minucie. W tej samej minucie za Amera Gojaka wszedł Cristian Ansaldi.

Trzeba było trochę poczekać, aby Henrich Mchitarjan wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Roma, strzelając gola w 27. minucie pojedynku. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wilków” w 43. minucie spotkania, gdy Jordan Veretout zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Torino FC doszło do zmiany. Simone Edera wszedł za Cristiana Ansaldiego.

Między 46. a 60. minutą, boisko opuścili ”Wilki”: Gianluca Mancini, Bruno Peres, Edin Dżeko, Gonzalo Villar, na ich miejsce weszli: Marash Kumbulla, Rick Karsdorp, Borja Mayoral, Pedro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Soualiha Meïtégo, Sašy Lukić zajęli: Tomás Rincón, Jacopo Segre. W 56. minucie żółtą kartkę dostał Gonzalo Villar, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wilków” w 68. minucie spotkania, gdy Lorenzo Pellegrini strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Borja Mayoral.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole AS Roma doszło do zmiany. Riccardo Calafiori wszedł za Leonarda Spinazzolę.

Piłkarze Torino FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 73. minucie wynik ustalił Andrea Belotti. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Trener Torino FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Federica Bonazzolego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alessandro Buongiorno. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lyanca z Torino FC, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Riccarda Calafioriego z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Vanja Milinković Savić
23′ 46′ Gianluca Mancini
Gleison Bremer Silva Nascimento
Roger Ibanez da Silva
Alessandro Buongiorno76′
Chris Smalling
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović78′
20′ 46′ Bruno Peres
Amer Gojak23′
56′ 60′ Gonzalo Villar del Fraile
Wilfried Stephane Singo7′ 14′
 68′ Lorenzo Pellegrini
Karol Linetty
 27′ Henrich Mchitarjan
Mërgim Vojvoda
71′ Leonardo Spinazzola
Saša Lukić46′
 43′ (k.) Jordan Veretout
Soualiho Meité46′
59′ Edin Dżeko
Andrea Belotti  73′
Simone Farelli
Antonio Rosati
Antonio Mirante
Salvatore Sirigu
71′ 90′ Riccardo Calafiori
Cristian Daniel Ansaldi23′ 45′
Federico Fazio
Armando Izzo
Juan Jesus
Nicolas Nkoulou
46′ Rick Karsdorp
Ricardo Rodriguez
46′ Marash Kumbulla
Simone Edera45′
Ebrima Darboe
Tomás Eduardo Rincón Hernández46′
Amadou Diawara
Jacopo Segre46′
59′ Borja Mayoral Moya
Federico Bonazzoli76′
60′ Rodriguez Pedro
Samuele Vianni
Carles Pérez Sayol

Drużyna ”Wilków” była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy Torino FC obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.