• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

AS Roma - Torino FC 1-0 (1-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie A

W spotkaniu 14. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 28 listopada, drużyna AS Roma wygrała z Torino FC 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Olimpico obejrzało 46 728 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma (”Wilki”).

14. kolejka Włochy - Serie A
2021-11-28 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 46728 | Arbiter: Daniele Chiffi
AS Roma
Torino FC
1
0
T. Abraham 32'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 starć zespół AS Roma wygrał 23 razy i zanotował cztery porażki oraz dziewięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Lorenzo Pellegrini zastąpił Carlesa Péreza.

Jedynego gola meczu strzelił Tamy Abraham dla jedenastki AS Roma. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Henrich Mchitarjan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Roma.

Drugą połowę drużyna Torino FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lévy'ego Djidjego wszedł David Zima. W 54. minucie kartkę dostał David Zima z Torino FC.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Torino FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Marko Pjaca, a murawę opuścił Dennis Praet. Niedługo później trener AS Roma postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Stephana El Shaarawy'ego wszedł Matías Viña, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Ibanezowi i Marashowi Kumbulli.

Dwie minuty później w jedenastce AS Roma doszło do zmiany. Marash Kumbulla wszedł za Carlesa Péreza. W drugiej połowie nie padły bramki.

Lévy Koffi Djidji46′
90′ Roger Ibanez da Silva
Alessandro Buongiorno77′
Chris Smalling
Gleison Bremer Silva Nascimento
Rick Karsdorp
Saša Lukić
15′ Lorenzo Pellegrini
Wilfried Stephane Singo
Henrich Mchitarjan
Dennis Praet76′
88′ Stephan El Shaarawy
Josip Brekalo
Amadou Diawara
Tommaso Pobega
Nicolo Zaniolo
Mërgim Vojvoda77′
 32′ Tamy Abraham
Andrea Belotti79′
Pietro Boer
Etrit Berisha
Daniel Cerantola Fuzato
Lucas Gemello
90′ 90′ Marash Kumbulla
Armando Izzo
Bryan Keith Reynolds
Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
88′ Matías Nicolás Viña Susperreguy
Marko Pjaca76′
15′ 90′ Carles Pérez Sayol
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala79′
Eldor Shomurodov
Simone Zaza77′

Przewaga drużyny Torino FC w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Torino FC przyznał jedną.

Jedenastka AS Roma wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.