• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

AS Roma - Torino 3-1 w 12. kolejce Serie A

AS Roma pokonała Torino 3-1 w meczu 12. kolejki Serie A. W drużynie gości cały mecz rozegrał Karol Linetty.

A. Belotti 73'

Spotkanie fatalnie ułożyło się dla przyjezdnych. Jeszcze przed upływem kwadransa z boiska wyleciał Wilfried Singo. Pierwszą żółtą kartkę zobaczył w siódmej, a drugą w 14. minucie i osłabił zespół.

Roma szybko wykorzystała grę w przewadze. W 27. wyszła na prowadzenie po trafieniu Henricha Mchitarjana. Po zamieszaniu w polu karnym Ormianin uderzył mocno pod poprzeczkę.

W 43. minucie Jordan Veretout podwyższył prowadzenie. W polu karnym faulowany był Edin Dżeko, a Francuz pewnie wykorzystał "jedenastkę".

W drugiej połowie Roma kontrolowała wynik. Torino jednak zdołało stworzyć kilka dobrych sytuacji. Tak było m.in. w 64. minucie, gdy Simone Edera trafił w poprzeczkę.

Chwilę później było już 3-0. Po ładnej zespołowej akcji Lorenzo Pellegrini uderzył mocno w "okienko", nie dając szans bramkarzowi.

Graczy z Turynu stać było tylko na wyrównujące trafienie. W 73. minucie strzał z dystansu Andrei Belottiego obronił Pau Lopez, ale przy dobitce był bezradny.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Vanja Milinković Savić
23′ 46′ Gianluca Mancini
Gleison Bremer Silva Nascimento
Roger Ibanez da Silva
Alessandro Buongiorno76′
Chris Smalling
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović78′
20′ 46′ Bruno Peres
Amer Gojak23′
56′ 60′ Gonzalo Villar del Fraile
Wilfried Stephane Singo7′ 14′
 68′ Lorenzo Pellegrini
Karol Linetty
 27′ Henrich Mchitarjan
Mërgim Vojvoda
71′ Leonardo Spinazzola
Saša Lukić46′
 43′ (k.) Jordan Veretout
Soualiho Meité46′
59′ Edin Dżeko
Andrea Belotti  73′
Simone Farelli
Antonio Rosati
Antonio Mirante
Salvatore Sirigu
71′ 90′ Riccardo Calafiori
Cristian Daniel Ansaldi23′ 45′
Federico Fazio
Armando Izzo
Juan Jesus
Nicolas Nkoulou
46′ Rick Karsdorp
Ricardo Rodriguez
46′ Marash Kumbulla
Simone Edera45′
Ebrima Darboe
Tomás Eduardo Rincón Hernández46′
Amadou Diawara
Jacopo Segre46′
59′ Borja Mayoral Moya
Federico Bonazzoli76′
60′ Rodriguez Pedro