• 5 .Atalanta Bergamo (11 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

AS Roma - SSC Napoli 0-2 w meczu 28. kolejki Serie A. Piotr Zieliński grał do 73. minuty

W hicie 28. kolejki Serie A Napoli pokonało Romę 2-0. O zwycięstwie zdecydowały dwa gole Driesa Mertensa, który ma na koncie już 100 trafień w lidze włoskiej. Piotr Zieliński w zwycięskiej ekipie grał do 73. minuty.

D. Mertens 27',34'

Ostatnio Zieliński grał bardzo dobrze. Jego dorobek w trzech wcześniejszych meczach to gol i trzy asysty. W sumie w tym sezonie strzelił sześć goli i zaliczył tyle samo ostatnich podań. Tym razem nie poprawił tych liczb, ale zagrał dobrze.

Pierwsze minuty były spokojne, choć zarysowała się minimalna przewaga Napoli. Nic jednak z niej nie wynikało. Najgroźniejszy w ekipie gospodarzy był Lorenzo Insigne, który miał dobrą okazję w piątej minucie, ale uderzył obok bramki.

Po kwadransie gry pierwszą dobrą akcję przeprowadziła Roma. Lekki strzał Edina Dżeko złapał jednak David Ospina.

W 24. minucie dobrą szansę miał Zieliński. Znalazł się w polu karnym, ale uderzył niecelnie.

Jubileuszowy gol Mertensa

Trzy minuty później Napoli wyszło na prowadzenie. Znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Dries Mertens.

W 34. minucie Belg kolejny raz trafił do siatki. Długą piłkę w pole karne zgrał Matteo Politano, a głową bramkę zdobył Mertens. Był to jego setny gol w Serie A.

Chwilę później groźnie uderzał Bryan Cristante. Ospina był jednak na posterunku.

Ospina w dobrej fomie

Bramkarz Napoli dobrze spisał się też w pierwszej akcji drugiej połowy. Lorenzo Pellegrini mocno uderzał z dystansu, ale posłał piłkę w środek bramki i kolumbijski golkiper złapał futbolówkę.

Po godzinie gry Pellegrini miał kolejną znakomitą sytuację. Tym razem Ospina mógł się tylko przyglądać, ale uratował go słupek.

W 73. minucie boisko opuścił Piotr Zieliński. Polak był aktywny, ale tym razem nie zaliczył ani trafienia, ani asysty.

Piłkarze Romy szukali swoich szans. Nie potrafili jednak pokonać bramkarza Napoli. W 82. minucie groźnie uderzał Rick Karsdorp, ale ponownie dobrze interweniował Ospina.

Po tym meczu Napoli uciekło Romie na trzy punkty. Ekipa Gennaro Gattuso ma 53 "oczka" i jest na piątym miejscu. Rzymianie znajdują się pozycję niżej.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

AS Roma - SSC Napoli 0-2

Bramki: 0-1 Mertens (27.), 0-2 Mertens (34.)

David Ospina
45′ Gianluca Mancini
Elseid Hysaj
26′ Roger Ibanez da Silva
Nikola Maksimović86′
Bryan Cristante
Kalidou Koulibaly78′
Rick Karsdorp
Silva Duarte Mario Rui
83′ Lorenzo Pellegrini
Fabián Ruiz Pena
67′ Rodriguez Pedro
Matteo Politano73′
63′ Stephan El Shaarawy
Lorenzo Insigne86′
59′ 67′ Amadou Diawara
Diego Demme
Leonardo Spinazzola
Piotr Zieliński47′ 73′
67′ Edin Dżeko
Kostas Manolas86′
83′ Marash Kumbulla
Antonio Cioffi
67′ 85′ Gonzalo Villar del Fraile
Hirving Lozano73′
67′ Borja Mayoral Moya
Victor James Osimhen66′ 90′
67′ Carles Pérez Sayol