• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

AS Roma - SSC Napoli 0-0. Liga włoska - 9. kolejka Serie A

24 października na Stadio Olimpico odbył się pojedynek 9. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AS Roma i SSC Napoli. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 47 801 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma (”Wilki”).

9. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-24 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 47801 | Arbiter: Davide Massa
AS Roma
SSC Napoli
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 starć jedenastka AS Roma wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tamy Abraham z AS Roma. Była to 30. minuta spotkania.

Trener AS Roma postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Henricha Mchitarjana i na pole gry wprowadził napastnika Stephana El Shaarawy'ego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Piotra Zielińskiego. Na boisko wszedł Eljif Elmas, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie za Matteo Politana wszedł Hirving Lozano. W 81. minucie Lorenzo Insigne został zmieniony przez Driesa Mertensa, co miało wzmocnić zespół SSC Napoli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tamy Abraham na Eldora Shomurodova. W doliczonej czwartej minucie starcia kartkami zostali ukarani Rick Karsdorp, Jordan Veretout, Gianluca Mancini z ”Wilków” i Dries Mertens z jedenastki gości.

David Ospina
90′ Rick Karsdorp
Giovanni Di Lorenzo
90′ Gianluca Mancini
Matteo Politano71′
66′ Henrich Mchitarjan
Lorenzo Insigne81′
90′ Jordan Veretout
Fabián Ruiz Pena
Lorenzo Pellegrini
Piotr Zieliński71′
30′ 86′ Tamy Abraham
Hirving Lozano71′
66′ Stephan El Shaarawy
Dries Mertens81′ 90′
Carles Pérez Sayol
Andrea Petagna
86′ Eldor Shomurodov

Przewaga drużyny SSC Napoli w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna ”Wilków” w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.