• 5 .AS Roma (47 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

AS Roma - Spezia Calcio 4-3 w meczu 19. kolejki Serie A. Rzymianie wracają na właściwe tory

Po trzech spotkaniach bez wygranej i dotkliwej porażce w derbach Rzymu, AS Roma wreszcie przełamała złą passę i pokonała Spezię 4-3.

Piłkarze Romy w tygodniu odpadli z Coppa Italia po porażce 0-3 ze... Spezią. Starcie z beniaminkiem było zatem okazją do rewanżu zwłaszcza, że ostatnio atmosfera wokół klubu z Wiecznego Miasta była bardzo napięta.

Gospodarze od samego początku meczu dążyli do wygranej i już w 17. minucie Borja Mayoral wpakował piłkę do bramki po podaniu z bocznej strefy boiska Lorenza Pellegriniego. Spezia odpowiedziała jednak błyskawicznie. Roberto Piccoli wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości wepchnął futbolówkę do siatki.

Druga część gry rozpoczęła się o wiele lepiej dla rzymian. Najpierw kolejną bramkę w tym meczu zdobył Borja Mayoral, a kilka chwil później Rick Karsdorp dopełnił formalności po świetnym rajdzie Leonarda Spinazzoli. Jak było w pierwszej połowie, tak i teraz goście szybko zdobyli gola. Diego Farias wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Pau Lopeza.

Daniele Verde doprowadził do wyrównania w końcówce meczu, ale tym razem kibice Romy mogli odetchnąć z ulgą, gdy w doliczonym czasie gry Pellegrini ustanowił wynik spotkania. Romie udało się wygrać 4-3.

Julian Chabot21′ 80′
 55′ 81′ Rick Karsdorp
Riccardo Marchizza
67′ Gonzalo Villar del Fraile
Nahuel Estévez
89′ Carles Pérez Sayol
Giulio Maggiore58′
 90′ 90′ Lorenzo Pellegrini
Lucien Agoume
Leonardo Spinazzola
Emanuel Quartsin Gyasi80′
Jordan Veretout
Roberto Piccoli  24′ 33′
 17′, 52′ 87′ Borja Mayoral Moya