• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

AS Roma - Lazio. Pokaz siły w derbach! Faworyt zawiódł

Po niezbyt porywających derbach Rzymu AS Roma pokonała Lazio 2-0. Piłkarze Simone Inzaghiego kończyli to spotkanie w dziesięciu, a porażka zdecydowanie utrudnia ich sytuację w kontekście gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Lazio nie przegrało Derby della Capitale od minionych czterech spotkań, a co więcej "Biancocelesti" dwa z nich wygrali aż 3-0. Ewentualny triumf w dzisiejszych derbach Wiecznego Miasta miał dla graczy Simone Inzaghiego bardzo duże znaczenie, bowiem nadal pozwalałby zachować im cień szansy na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

AS Roma nie może natomiast zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Ekipa "Giallorossich" traci do Lazio aż dziewięć punktów i już wiadomo, że klub czeka sporo zmian. Od przyszłego sezonu Romę będzie bowiem prowadził Jose Mourinho.

Z początkiem kolejnej kampanii na trybuny włoskich stadionów mają także powrócić kibice. Dzisiejsze derby odbyły się jednak bez udziału publiczności.

Obie ekipy próbowały kreować grę w pierwszych minutach starcia, lecz zdecydowanie brakowało im konkretów. W 18. minucie groźniej zaatakowali piłkarze Lazio. Manuel Lazzari przedarł się prawą stroną boiska i zagrał w pole karne. Strzał Luisa Alberto zablokowali jednak defensorzy.

Alberto nie trafił również kilka chwil później. Sergej Milinković-Savić odebrał piłkę Ibanezowi i dograł w okolice 11. metra. Hiszpański pomocnik oddał strzał, który dobrze sparował Daniel Fuzato.

Ataki Lazio nie ustępowały i w końcu udało im się wpakować piłkę do siatki. Vedat Muriqi otrzymał dobre podanie z głębi boiska, jednak gol nie został uznany. Atakujący znalazł się na spalonym.

Niewykorzystane okazje w końcu się zemściły. Edin Dżeko otrzymał dobre podanie i minął Francesco Acerbiego. Napastnik Romy zagrał wzdłuż linii bramkowej, a formalności dopełnił Henrich Mchitarjan.

Druga część gry mogła się o wiele lepiej rozpocząć dla Romy. Bryan Cristante otrzymał piłkę i zdecydował się na strzał z powietrza. Pędząca futbolówka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

Obraz gry nie zmieniał się. Obie ekipy próbowały atakować, ale nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów. Dopiero w 74. minucie efektowny strzał oddał Immobile. Na posterunku znalazł się jednak Fuzato.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Roma zdołała odpowiedzieć błyskawicznie. Dżeko sprytnie poradził sobie z Acerbim i zagrał do Gonzalo Villara, którego próba podania została jednak zablokowana przez Lazzariego.

Kolejna próba dzisiejszych gospodarzy okazała się skuteczna. Pedro oddał mocny strzał zza pola karnego i wpakował piłkę do siatki. Bliski zdobycia kolejnego gola był także Villar, lecz tym razem futbolówka minimalnie chybiła.

Lazio dodatkowo utrudniło swoją sytuację w końcówce starcia. Acerbi ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Ştefan Daniel Radu73′
38′ Roger Ibanez da Silva
Francesco Acerbi23′ 87′
16′ 46′ Bruno Peres
Manuel Lazzari
Bryan Cristante
Sergej Milinković-Savić84′
 42′ Henrich Mchitarjan
Romero Alconchel Luis Romero
72′ Stephan El Shaarawy
Senad Lulić59′
Ebrima Darboe
Lucas Pezzini Leiva
72′ Lorenzo Pellegrini
Vedat Muriqi59′
90′ Edin Dżeko
Patricio Gabarron
38′ Marash Kumbulla
Luiz Felipe Ramos Marchi59′
Bryan Reynolds
Jean-Daniel Akpa84′
46′ 47′ Davide Santon
Danilo Cataldi
Javier Matías Pastore
Carlos Joaquín Correa
72′ Gonzalo Villar del Fraile
Gonzalo Escalante
90′ Borja Mayoral Moya
Mohamed Salim Fares73′
72′  78′ Rodriguez Pedro