• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

AS Roma - Inter Mediolan 0-3 (0-3). Liga włoska - 16. kolejka Serie A

W spotkaniu 16. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 4 grudnia, jedenastka AS Roma przegrała z Interem Mediolan 0-3 (0-3). Mecz na Stadio Olimpico obejrzało 51 185 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma (”Wilki”).

16. kolejka Włochy - Serie A
2021-12-04 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 51185 | Arbiter: Marco Di Bello
D. Dumfries 39'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 56 meczów drużyna Interu Mediolan (”Nerazzurri”) wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Hakan Calhanoglu wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Nerazzurri”, zdobywając bramkę w 15. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Mediolan w 24. minucie spotkania, gdy Edin Dżeko strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Hakan Calhanoglu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ibanezowi z AS Roma. Była to 37. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Mediolan w 39. minucie spotkania, gdy Denzel Dumfries zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Alessandro Bastoni.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

W 46. minucie arbiter przyznał kartkę Nicolòwi Barelli z zespołu gości. Niedługo później trener ”Nerazzurri” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Alexis Sanchez, a murawę opuścił Carlos Correa.

W tej samej minucie Nicolò Barella zastąpił Artura Vidala. Od 61 minuty boisko opuścili ”Nerazzurri”: Edin Dżeko, Alessandro Bastoni, Hakan Calhanoglu, na ich miejsce weszli: Matias Vecino, Federico Dimarco, Stefano Sensi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marasha Kumbulli, Jordana Veretouta zajęli: Edoardo Bove, Cristian Volpato. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AS Roma: Gianluce Manciniemu w 63. i Nicolowi Zaniolowi w 75. minucie.

Samir Handanovicz
63′ Gianluca Mancini
Danilo D'Ambrosio
61′ Marash Kumbulla
Alessandro Bastoni76′
Chris Smalling
Milan Szkriniar
37′ Roger Ibanez da Silva
Nicolò Barella46′ 59′
Henrich Mchitarjan
Denzel Justus Morris Dumfries  39′
90′ Jordan Veretout
Hakan Calhanoglu  15′ 83′
Matías Nicolás Viña Susperreguy
Ivan Periszić
Bryan Cristante
Marcelo Brozović
75′ Nicolo Zaniolo
Mattia Zanotti
61′ Edoardo Bove
Arturo Vidal59′
90′ Cristian Volpato
Franco Ezequiel Carboni
Nicola Zalewski
Lautaro Javier Martínez
Borja Mayoral Moya
Alexis Sanchez59′

Drużyna Interu Mediolan była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół AS Roma w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.