• 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

AS Roma - Genoa CFC 1893 1-0 (1-0). Liga włoska - 26. kolejka Serie A

W meczu 26. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 7 marca, zespół AS Roma wygrał z Genoa CFC 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Olimpico.

G. Mancini 24'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 starć jedenastka AS Roma (”Wilki”) wygrała 20 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu dla AS Roma zdobył Gianluca Mancini w 24. minucie. Asystę zaliczył Lorenzo Pellegrini.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Genoa CFC: Andrei Masiellowi w 42. minucie i Mattii Destrowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Wilków”.

Trener Genoa CFC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eldora Shomurodova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marko Pjaca. Drugą połowę drużyna Genoa CFC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paola Ghiglionego wszedł Francesco Cassata.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce AS Roma doszło do zmiany. Henrich Mchitarjan wszedł za Stephana El Shaarawy'ego. W 60. minucie za Amadou Diawarę wszedł Gonzalo Villar. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Strootmana z Genoa CFC, a w 65. minucie Gianlucę Manciniego z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener AS Roma postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Carles Pérez, a murawę opuścił Pedro. Między 76. a 87. minutą, boisko opuścili ”Wilki”: Bruno Peres, Borja Mayoral, na ich miejsce weszli: Leonardo Spinazzola, Federico Fazio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Strootmana, Mihy Zajc zajęli: Gianluca Scamacca, Filippo Melegoni. W 83. minucie kartką został ukarany Domenico Criscito, zawodnik gości.

Federico Marchetti
 24′ 65′ Gianluca Mancini
Miha Zajc78′
74′ Rodriguez Pedro
Kevin Strootman64′ 76′
60′ Stephan El Shaarawy
Davide Zappacosta
60′ Amadou Diawara
Milan Badelj
86′ Bruno Peres
Mattia Destro45′
87′ Borja Mayoral Moya
Marko Pjaca46′
Daniel Cerantola Fuzato
Alberto Paleari
Antonio Mirante
Lukáš Zima
87′ Federico Fazio
Lennart Czyborra
Bryan Reynolds
Edoardo Goldaniga
Davide Santon
Jérôme Junior Onguéné
86′ Leonardo Spinazzola
Cristian Zapata
60′ Henrich Mchitarjan
Valon Behrami
Javier Matías Pastore
Francesco Cassata46′
60′ Gonzalo Villar del Fraile
Filippo Melegoni78′
74′ Carles Pérez Sayol
Nicolò Rovella

Gianluca Scamacca76′

Eldor Shomurodov46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Genoa CFC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.