• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (58 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (56 pkt.)

AS Roma - Bologna. Skromna wygrana faworyta

Po niezbyt emocjonującym meczu AS Roma pokonała Bolognę 1-0. Całe spotkanie w barwach ekipy gości rozegrał Łukasz Skorupski.

Piłkarze AS Roma nie wygrali trzech minionych ligowych starć z rzędu i zdecydowanie utrudnili swoją sytuację w kontekście gry o europejskie puchary. O wiele bliżej tego celu jest odwieczny rywal "Giallorossich" - Lazio.

Bologna nadal znajduje się natomiast w środkowej części tabeli, a ekipa z Emilii-Romanii potrafi również zaskoczyć i odnieść wygraną nad wyżej notowanym rywalem.

Spotkanie pomiędzy ekipami mogło się rozpocząć lepiej dla Bologni. Najpierw strzał Rodrigo Palacio został zablokowany przez jednego z defensorów, a po chwili dobrą interwencją popisał się Antonio Mirante.

Niewykorzystane okazji zemściły się w końcówce pierwszej połowy. Borja Mayoral popędził w stronę bramki rywali, sprytnie ograł wybiegającego z bramki Łukasza Skorupskiego, a potem pewnie dopełnił formalności.

AS Roma - Bologna. Skorupski nie zachował czystego konta

Nie było to zbyt porywające widowisko i nie oglądaliśmy wielu groźnych sytuacji. Nieco więcej zamieszania w 77. minucie zrobili gracze Romy. Bruno Peres zdecydował się na uderzenie, a świetną interwencją popisał się Skorupski.

Goście byli natomiast bliscy doprowadzenia do wyrównania w doliczonym czasie gry. Futbolówkę po zagraniu wzdłuż linii bramkowej Roberto Soriano zablokował jednak Federico Fazio.

Bakary Adama Soumaoro
68′ Amadou Diawara
Mitchell Dijks
76′ Bryan Reynolds
Jerdy Schouten76′
76′ Carles Pérez Sayol
Andreas Skov Olsen60′
36′ 68′ Rodriguez Pedro
Musa Barrow60′
Bruno Peres
Mattias Svanberg69′
75′ Gonzalo Villar del Fraile
Roberto Soriano
 44′ 84′ Borja Mayoral Moya
Ibrahima M'baye
76′ Rick Karsdorp
Andri Fannar Baldursson
Davide Santon
Nicolás Martín Domínguez76′
68′ Henrich Mchitarjan
Paolo Pancrazio Faragò
84′ Javier Matías Pastore
Andrea Poli
76′ 83′ Lorenzo Pellegrini