Reklama

Reklama

AS Roma będzie miała nowy stadion

AS Roma, której bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, będzie miała nowy stadion piłkarski. Klub od wielu lat stara się, by wybudować nowy obiekt i ostatecznie doszło do porozumienia z miastem, inwestorami oraz sponsorami. Ma on powstać na peryferiach Rzymu.

Roma w niektórych kwestiach musiała jednak ustąpić. Budowa będzie wyglądała trochę inaczej, niż początkowo planowano. Nie powstaną m.in. trzy biurowce wokół stadionu, które miał zaprojektować znany architekt Daniel Libeskind.

"Mamy za sobą bardzo długą podróż i mam wrażenie, że powoli docieramy do celu" - przyznał prezydent klubu Amerykanin James Pallotta i wspomniał o nowym rozdziale w historii.

Rzymski klub od 2012 roku stara się o budowę nowego obiektu. Dotychczas Roma, razem z Lazio Rzym, grają na Stadionie Olimpijskim. Nowa arena w Tor di Valle ma zostać sfinansowana z prywatnych środków. Początkowo miał powstać także park biznesowy, ale z powodu sporych protestów, zrezygnowano z tego pomysłu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy