• 6 .Lazio Rzym (58 pkt.)
  • 7 .AS Roma (55 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (49 pkt.)

AS Roma - AC Milan 1-2 w 24. kolejce Serie A

Roma przegrała z Milanem 1-2 w 24. kolejce Seria A. Rossoneri udanie zrehabilitowali się tym zwycięstwem za niedawną porażkę w prestiżowych derbach Mediolanu i wciąż liczą się w grze o tytuł mistrza Włoch.

A. Rebić 58'

Po 30 minutach Milan mógł prowadzić trzema bramkami, ale... nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. Najpierw dwa gole gości zostały "skasowane" z powodu ofsajdu, a potem Simon Kjaer trafił tylko w poprzeczkę.

Gola ze spalonego zdobyli również rzymianie i kiedy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę z wynikiem 0-0, doszło do spornej sytuacji w polu karnym gospodarzy. Fererico Fazio nastąpił na nogę jednego z graczy Milanu. Arbiter po analizie VAR podyktował "jedenastkę".

Jej niezawodnym egzekutorem okazał się Franck Kessie, mimo że na boisku przebywał jeszcze wtedy Zlatan Ibrahimović (zszedł z murawy przed upływem godziny z urazem).

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Po zmianie stron wystarczył kwadrans, by padły dwie kolejne bramki. Po mierzonym uderzeniu Jordana Veretouta z linii pola karnego zrobiło się 1-1. Gallorossi nie cieszyli się jednak z remisu długo. Kapitalnym strzałem w pełnym biegu ponowne prowadzenie Milanowi dał Ante Rebić. I było to trafienie na wagę triumfu.

Tym samym ekipa z San Siro poprawiła humory swoim kibicom po niedawnej porażce z Interem 0-3. Roma z kolei czeka na triumf nad Milanem od października 2019 roku. Obie ekipy łączy dzisiaj tylko awans do 1/8 finału Ligi Europy wywalczony w mijającym tygodniu.

Mediolańczycy umocnili się na pozycji wicelidera. Do liderującego Interu tracą cztery punkty.

AS Roma - AC Milan 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Kessie (43.), 1-1 Veretout (50.), 1-2 Rebić (58.)

Davide Calabria85′
41′ 62′ Federico Fazio
Simon Kjaer
Bryan Cristante
Fikayo Tomori
Rick Karsdorp
Theo Bernard François Hernández
 50′ 79′ Jordan Veretout
Sandro Tonali83′
89′ Lorenzo Pellegrini
Alexis Saelemaekers46′ 83′
80′ Henrich Mchitarjan
Ante Rebić  58′ 67′
Leonardo Spinazzola
Franck Yannick Kessié  43′ (k.)
70′ Gonzalo Villar del Fraile
Hakan Calhanoglu46′
79′ Borja Mayoral Moya
Matteo Gabbia
62′ Bruno Peres
Pierre Kalulu Kyatengwa
79′ Amadou Diawara
Alessio Romagnoli
Javier Matías Pastore
Samuel Castillejo Azuaga83′ 90′
70′ Stephan El Shaarawy