Reklama

Reklama

  • 1 .AC Milan (20 pkt.)
  • 2 .US Sassuolo Calcio (18 pkt.)
  • 3 .AS Roma (17 pkt.)
  • 4 .Juventus Turyn (16 pkt.)
  • 5 .Inter Mediolan (15 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Arkadiusz Milik wróci do gry już na Boże Narodzenie?

Zaskakującą prognozę powrotu Arkadiusza Milik na boisko podał lekarz, który operował piłkarza - Pier Paolo Mariani. – Mam nadzieję, że wróci do gry w okolicach Bożego Narodzenia – powiedział chirurg.

Serie A: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Reklama

Arkadiusz Milik zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. To druga tak poważna kontuzja piłkarza po niespełna roku. Wcześniej napastnik doznał takiego samego urazu, ale w lewej nodze.

Milik jest już po operacji i rozpoczął rehabilitację. Lekarz, który przeprowadzał zabieg jest bardzo optymistycznie nastawiony do jego powrotu.

- Piłkarze często twierdzą, że po operacji czują, że ich kolano jest silniejsze. Dyskomfort, jaki odczuwa Milik jest typowy dla zawodników, którzy w tak szybkim czasie doznali drugiego urazu. Obecnie jest on pod opieką doktora De Nicoli, który uważa, że trzeba zachować spokój - powiedział Pier Paolo Mariani w rozmowie z radiem "CRC".

Lekarz przyznał także, że według niego zawodnicy po drugiej kontuzji, szybciej dochodzą do pełnej sprawności.

- Niezależnie od poprzedniego urazu i rehabilitacji, szanse na powtórzenie się kontuzji w drugim kolanie szacuje się na 20 procent - stwierdził Mariani i dodawał:

- Leczenie drugiego takiego urazu jest szybsze, bo piłkarz już wie, z czym ma do czynienia. Mama nadzieję, że Milik wróci na święta Bożego Narodzenia, jak powiedział wcześniej prezes Aurelio De Laurentis.

Mariani przyznał także, że nie wie dokładnie, kiedy będzie przeprowadzone kolejne badanie postępów w rehabilitacji Milika.

- Zazwyczaj spotykam się z piłkarzami po miesiącu - powiedział. 

Arkadiusz Milik w tym sezonie zagrał w trzech meczach Serie A. Na konto zapisał jednego gola. Ze względu na kontuzję, nie mógł zagrać w dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata. 

AK

Dowiedz się więcej na temat: Arkadiusz Milik | SSC Napoli

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje