Reklama

Reklama

  • 1 .Inter Mediolan (46 pkt.)
  • 2 .AC Milan (42 pkt.)
  • 3 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 4 .Atalanta Bergamo (38 pkt.)
  • 5 .Juventus Turyn (34 pkt.)
  • 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Antonio Conte odchodzi z Interu. Jest oficjalne potwierdzenie

Krótko po zdobyciu tytułu mistrzowskiego Antonio Conte przestaje być trenerem Interu. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez mediolański klub.

Już na początku maja Inter mógł się cieszyć ze zdobycia mistrzostwa Włoch - po raz pierwszy od 11 lat. Jednocześnie "Nerrazzuri" przerwali dziewięcioletnią passę swych zajadłych rywali, Juventusu.

Architektem tego sukcesu był trener Antonio Conte, który mediolańską ekipę przejął w 2019 roku. Jego przygoda w roli szkoleniowca na Stadio Giuseppe Meazza dobiega jednak końca - z pewnością ku wielkiemu zdziwieniu wielu fanów Interu.

Koniec sagi z odejściem Antonio Conte

O odejściu Conte mówiło się od kilku tygodni. Wieści potwierdzające rozstanie trenera z drużyną z Lombardii jako pierwszy przekazał na Twitterze włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Teraz jednak mamy też oficjalne potwierdzenie ze strony klubu. Odpowiedni komunikat został zamieszczony w serwisie Interu.

"Internazionale Milano może potwierdzić, że osiągnięto porozumienie z Antonio Conte w sprawie rozwiązania jego umowy za obopólną zgodą. Klub chciałby podziękować Antonio za niezwykłą pracę, którą wykonał, a której kulminacją był 19. tytuł Interu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Antonio Conte na zawsze pozostanie częścią historii naszego klubu" - napisano w oświadczeniu.

Reklama

Kto zostanie nowym szkoleniowcem?

Według informacji podawanych przez dziennik "La Stampa" Conte miał już otrzymać lukratywną ofertę od Tottenhamu, z kolei jego potencjalnym zastępcą w Interze mógłby zostać Simone Inzaghi. Wcześniej włoskie media wskazywały m.in. Massimiliano Allegriego jako kandydata do objęcia "Nerrazzurich".

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama