Reklama

Reklama

Andrea Pirlo wraca na ławkę. Będzie miał w zespole dwóch Polaków

Andrea Pirlo wraca w roli trenera na pierwszą linię frontu. Jak informuje Gianluca Di Marzio, włoski szkoleniowiec przed startem nowego sezonu ma objąć Spezię Calcio. Jej barw bronią Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior.

Latem ubiegłego roku Andrea Pirlo po raz pierwszy otrzymał ofertę samodzielnej pracy z ekipą seniorów. Nie byle jaką - powierzono mu pod opiekę Juventus Turyn, którego niegdyś był zawodnikiem. 

Nie spełnił jednak oczekiwań. Drużyna sięgnęła po Puchar i Superpuchar Włoch, ale scudetto przemknęło jej koło nosa. Pirlo pożegnał się ze stanowiskiem pod koniec maja. 

Di Marzio: Andrea Pirlo za Thiago Mottę

Wszystko wskazuje, że po rocznym odpoczynku ma już plany na najbliższą przyszłość. Jak informuje ceniony dziennikarz Gianluca Di Marzio, mistrz świata z 2006 roku w przyszłym sezonie ma zostać trenerem Spezii Calcio. Zastąpi w tej roli Thiago Mottę.     

Reklama

Barw Spezii broni obecnie dwóch Polaków - Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior. Obaj najprawdopodobniej zostaną na kolejny sezon. Warunkiem jest utrzymanie zespołu w Serie A.

Na trzy kolejki przed końcem zmagań ekipa z Ligurii plasuje się na 16. miejscu w tabeli. Jej przewaga nad strefą spadkową wynosi osiem punktów.  

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL