Reklama

Reklama

Andrea Pirlo ujawnił, że był już jedną nogą w Chelsea Londyn

Pomocnik Juventusu Turyn Andrea Pirlo zdradził, że był jedną nogą w Chelsea Londyn, kiedy szkoleniowcem tego klubu był Carlo Ancelotti. We wtorek Juve zmierzy się z "The Blues" w Lidze Mistrzów.

Pirlo powiedział, że negocjacje pomiędzy AC Milan (wtedy bronił barw tego klubu - przyp. red), a Chelsea były bardzo zaawansowane. Do sfinalizowania transferu jednak nie doszło. "Właściwie, to Milan nie pozwolił mi odejść. Z Ancelottim miałem bliskie kontakty, kiedy odszedł do Chelsea. Podobnie jest teraz, gdy prowadzi Paris Saint-Germain" - powiedział Pirlo na łamach "Daily Mail".

"Prowadziłem rozmowy z przedstawicielami Chelsea, ale ostatecznie Milan nie zgodził się na transfer. Dlatego zostałem" - wyjaśnił.

"Oczywiście, to byłoby dla mnie nowe doświadczenie i chciałem tego spróbować, zwłaszcza że miałem wtedy 30 lat. Mówiłem sobie: "Dlaczego nie?" Niestety, nie doszło do mojej przeprowadzki do Londynu" - podkreślił doświadczony pomocnik.

Pirlo w Juventusie, do którego przeszedł w maju 2011 roku, przeżywa drugą młodość. Przyczynił się do zdobycia przez "Starą Damę" mistrzostwa Włoch w ubiegłym sezonie, a także prezentował się bardzo dobrze w reprezentacji Italii podczas Euro 2012.

33-letni zawodnik przyznał, że szuka dla siebie nowych wyzwań i nie wykluczył, że kiedyś będzie występował w angielskiej Premier League. "Może, kto to wie? Nie wiem, co może się wydarzyć. Mój kontrakt z Juventusem wygasa za dwa lata" - stwierdził Pirlo.

"Bardzo lubię angielski futbol i z przyjemnością go oglądam. W Premier League jest dużo świetnych drużyn. Nie sądzę, żebym miał problem z przystosowaniem się do konkretnego stylu. W mojej karierze grałem z różnymi piłkarzami" - zakończył Pirlo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL