Reklama

Reklama

Andrea Pirlo nie zagra do końca roku

​Około 40 dni ma - zdaniem włoskich mediów - potrwać przerwa w grze piłkarza Juventusu Turyn i reprezentacji Italii Andrei Pirlo. Klub potwierdził jedynie, że rozgrywający w niedzielnym meczu ligowym z Udinese (1-0) uszkodził więzadła krzyżowe w prawym kolanie.

Pirlo, podstawowy zawodnik Juventusu i jego "mózg", w niedzielę musiał opuścić murawę już w 14. minucie spotkania. W poniedziałek przeszedł badania, które potwierdziły uszkodzenie więzadeł. Klub z Turynu nie podał, jak długo 34-letni piłkarz będzie musiał pauzować, ale według włoskiej prasy potrwa to ponad miesiąc.

"Stara Dama" po 14. kolejkach prowadzi w tabeli Serie A z dorobkiem 37 punktów. Pirlo występuje w jej barwach od 2011 roku. Wcześniej przez 10 lat bronił barw AC Milan. W reprezentacji kraju zagrał ponad 100 razy. Z drużyną narodową, z którą zamierza się rozstać po przyszłorocznych mistrzostwach świata w Brazylii, w 2006 roku zdobył mistrzostwo świata, a sześć lat później wicemistrzostwo Europy.

Pirlo, tak jak Robert Lewandowski, znalazł się wśród 23 graczy nominowanych do nagrody "Złotej Piłki" FIFA dla najlepszego zawodnika 2013 roku.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy