Reklama

Reklama

Alessandro Del Piero zagra w FC Sydney

Słynny włoski piłkarz Alessandro Del Piero podpisze kontrakt z... FC Sydney.Obie strony doszły już do porozumienia, a Australijczykom do tego stopnia zależy na zaangażowaniu byłego napastnika Juventusu Turyn, że z umową przylecą do niego do Italii.

"To jest olbrzymi krok dla australijskiej ligi i naszego futbolu w ogóle. Jesteśmy zaszczyceni, że Alessandro zadecydował się u nas zagrać" - powiedział prezes klubu Scott Barlow.

37-letni Del Piero, mistrz świata z 2006 roku, w maju rozstał się ze swoim dotychczasowym klubem i jest wolnym zawodnikiem.

Sezon ligi australijskiej rozpoczyna się na początku października. W League A występuje dziesięć drużyn.

W ciągu 19 lat gry w Juventusie Del Piero zdobył sześć razy mistrzostwo Włoch, dwukrotnie puchar kraju, raz triumfował w Lidze Mistrzów i Pucharze Interkontynentalnym.

Reklama

Pozyskaniem tego piłkarza zainteresowane były także Celtic Glasgow i szwajcarski FC Sion.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama