• 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

ACF Fiorentina - SSC Napoli 0-2 (0-0). Liga włoska - 37. kolejka Serie A

16 maja na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbyło się starcie 37. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i SSC Napoli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SSC Napoli 2-0.

L. Venuti 67' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków zespół SSC Napoli wygrał 15 razy i zanotował 12 porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut zespół SSC Napoli zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Fiorentiny była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 21. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 49. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Martinowi Caceresowi z zespołu gospodarzy. W 56. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bartłomiej Drągowski osłabiając tym samym drużynę Fiorentiny.

W tej samej minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Lorenzo Insigne nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. To już dziewiętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 61. minucie żółtą kartkę dostał Gaetano Castrovilli, zawodnik Fiorentiny. Chwilę później trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Valentin Eysseric, a murawę opuścił Gaetano Castrovilli. W tej samej minucie w zespole Fiorentiny doszło do zmiany. Igor wszedł za Cristiana Biraghiego.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Nikitę Continiego, piłkarza gości.

W 67. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Fiorentiny Lorenzo Venuti. W 76. minucie Matteo Politano zastąpił Hirvinga Lozana.

W 77. minucie w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. José Callejón wszedł za Giacoma Bonaventurę. A trener SSC Napoli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Driesa Mertensa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Piotr Zieliński. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę otrzymał Germán Pezzella z Fiorentiny.

W 83. minucie Franck Ribery został zmieniony przez Christiana Kouamégo, co miało wzmocnić zespół Fiorentiny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Victora Osimhena na Andreę Petagnę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Alex Meret
31′ Nikola Milenković
Giovanni Di Lorenzo
49′ Martin Caceres
Kostas Manolas
79′ Germán Alejandro Pezzella
Amir Rrahmani21′
77′ Giacomo Bonaventura
Elseid Hysaj
67′ (samob.) Lorenzo Venuti
Fabián Ruiz Pena
66′ Cristiano Biraghi
Matteo Politano76′
61′ 66′ Gaetano Castrovilli
Lorenzo Insigne  56′ 56′ (k.)
Erick Antonio Pulgar Farfán
Tiemoué Bakayoko
Dušan Vlahović
Piotr Zieliński77′
43′ 83′ Franck Ribery
Victor James Osimhen84′
56′ Bartłomiej Drągowski
Nikita Contini Baranovsky67′
Jacopo Ricco
David Ospina
Antonio Barreca
Davide Costanzo
66′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Silva Duarte Mario Rui
Lucas Martínez Quarta
Karim Zedadka
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
Diego Demme
66′ Valentin Eysseric
Eljif Elmas
Cristóbal Montiel Rodríguez
Valerio Labriola
Borja Valero
Dries Mertens77′
77′ Jose Callejon
Giuseppe D'Agostino
Aleksander Kokorin
Hirving Lozano76′
83′ Christian Kouamé
Andrea Petagna84′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna Fiorentiny w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.