• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

ACF Fiorentina - Sampdoria Genua 1-2 w meczu 3. kolejki Serie A

ACF Fiorentina przegrała 1-2 z Sampdorią Genuą w meczu 3. kolejki Serie A. Tym samym ekipa Bartosza Bereszyńskiego okazała się lepsza od drużyny Bartłomieja Drągowskiego, który nie popisał się przy drugiej straconej bramce.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Tradycyjnie miejsce w wyjściowym składzie Sampdorii na prawej obronie zajął Bartosz Bereszyński. Polski zawodnik rozegrał całe spotkanie i był pewnym punktem swojego zespołu.

Z kolei w bramce Fiorentiny kolejny raz znalazło się miejsce dla Bartłomieja Drągowskiego. 23-letni bramkarz już drugi sezon z rzędu jest podstawowym golkiperem ekipy z Florencji. Jego postawę kolejnym powołaniem nagrodził selekcjoner Jerzy Brzęczek i być może Drągowski będzie miał okazję zadebiutować w reprezentacji Polski 7 października podczas towarzyskiego spotkania z Finlandią.

Polski bramkarz nie miał zupełnie nic do powiedzenia w 42. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla Sampdorii po faulu na Fabio Quagliarelli. Doświadczony, 37-letni napastnik uderzył niemal w środek bramki, ale tak piekielnie mocno, że Drągowski musiałby zostać trafiony piłką, by mieć jakiekolwiek szanse na skuteczną obronę.

Fiorentina doprowadziła do wyrównania w 72. minucie gry. Nieudany strzał Nikoli Milenkovicia szczęśliwie trafił w polu karnym pod nogi Duszana Vlahovicia. Ten przyjął sobie piłkę i uderzył obok zaskoczonego golkipera Sampdorii.

16

Chwilę później goście ponownie cieszyli się z wyjścia na prowadzenie. Ich radość była jednak zbyt wczesna - sędzia dopatrzył się zagrania ręką po zamieszaniu po rzucie rożnym.

Jednak co się odwlecze to nie uciecze - siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Drągowski wyszedł daleko przed własną bramkę i przypłacił ten błąd stracony golem. Valerio Verre efektownie przelobował polskiego golkipera. Co ciekawe - asystę przy tym golu zaliczył bramkarz Sampdorii Emil Audero.

Grająca dziś bez swojej największej gwiazdy, Francka Ribery'ego, Fiorentina odniosła drugą porażkę w trzecim meczu. Sampdoria zaś wygrała po dwóch przegranych i zrównała się z "Fiołkami" liczbą punktów. Oba zespoły na razie są w dolnej części tabeli.

ACF Fiorentina - Sampdoria Genua 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Quagliarella (42. - z rzutu karnego), 1-1 Vlahović (72.), 1-2 Verre (83.).

Morten Thorsby24′
82′ Gaetano Castrovilli
Mikkel Damsgaard69′
86′ Sofyan Amrabat
Albin Ekdal73′ 84′
58′ Christian Kouamé
Fabio Quagliarella  43′ (k.)
 72′ Dušan Vlahović
Mehdi Pascal Marcel Léris69′
82′ Joseph Alfred Duncan
Antonio Palumbo84′
Cristóbal Montiel Rodríguez
Valerio Verre69′  83′
86′ Riccardo Saponara