• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

ACF Fiorentina - Lazio Rzym 2-0 (1-0). Liga włoska - 35. kolejka Serie A

8 maja na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbył się pojedynek 35. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i Lazio Rzym. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fiorentiny 2-0.

D. Vlahović 32',89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Drużyna Lazio Rzym (”Orły”) wygrała aż 28 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 11.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lorenza Venutiego z Fiorentiny, a w 28. minucie Francesca Acerbiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fiorentiny w 32. minucie spotkania, gdy Dušan Vlahović strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Cristiano Biraghi.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Dušana Vlahovicia, zawodnika gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fiorentiny.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Germána Pezzellę z Fiorentiny, a w 60. minucie Lucasa Leivę z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Manuel Lazzari zastąpił Luiza Felipego.

Trener ”Orłów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreasa Pereirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Senad Lulić. Między 66. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki ”Orłom”. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Christian Kouamé, a murawę opuścił Franck Ribery.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 89. minucie Dušan Vlahović ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Sytuację bramkową stworzył Erick Pulgar.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółte kartki dostał Martin Caceres z Fiorentiny oraz Danilo Cataldi z zespołu gości. W tej samej minucie w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Lucas Martínez wszedł za Gaetana Castrovillego. Cztery minuty później czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Andreas Pereira z Lazio Rzym i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 77. minucie.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Jean-Daniel Akpa z drużyny gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Jose Manuel Reina
90′ Martin Caceres
Adam Marušić
Nikola Milenković
Ştefan Daniel Radu66′ 75′
58′ Germán Alejandro Pezzella
Francesco Acerbi28′
73′ Giacomo Bonaventura
Manuel Lazzari63′
6′ Lorenzo Venuti
Sergej Milinković-Savić
Cristiano Biraghi
Romero Alconchel Luis Romero75′
90′ Gaetano Castrovilli
Senad Lulić64′
Erick Antonio Pulgar Farfán
Lucas Pezzini Leiva60′ 64′
 32′, 89′ 43′ Dušan Vlahović
Ciro Immobile
86′ Franck Ribery
Mateo Musacchio
90′ Lucas Martínez Quarta
Luiz Felipe Ramos Marchi63′ 74′
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
Jean-Daniel Akpa75′ 90′
73′ Sofyan Amrabat
Aleksander Kokorin

86′ Christian Michael Kouamé Kouakou

Przewaga zespołu Lazio Rzym w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter pokazał siedem żółtych kartek i jedną czerwoną ”Orłom”, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Lazio Rzym w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.