• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

ACF Fiorentina - Juventus Turyn 1-1 (1-0). Liga włoska - 33. kolejka Serie A

25 kwietnia na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbył się mecz 33. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i Juventusu Turyn. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Morata 46'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż 27 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko sześć.

Już w pierwszych minutach jedenastka ”Starej Damy” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fiorentiny w 29. minucie spotkania, gdy Dušan Vlahović strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Igor z zespołu gospodarzy. Była to 40. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fiorentiny.

Trener Juventusu Turyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Moratę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Paulo Dybala. Posunięcie trenera było słuszne. Moratę strzelił wyrównującego gola w 46. minucie spotkania. Na drugą połowę drużyna Fiorentiny wyszła w zmienionym składzie, za Lorenza Venutiego wszedł Lucas Martínez. Także w zespole Juventusu Turyn w czasie przerwy zaszły zmiany, za Leonarda Bonucciego wszedł Dejan Kulusevski.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Morata. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Juan Cuadrado.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matthijsa de Ligta z Juventusu Turyn, a w 61. minucie Martina Caceresa z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Aaron Ramsey został zastąpiony przez Westona McKenniego. W 72. minucie w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Cristiano Biraghi wszedł za Igora.

W tej samej minucie trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Christian Kouamé, a murawę opuścił Franck Ribery. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Fiorentiny doszło do zmiany. Valentin Eysseric wszedł za Gaetana Castrovillego. W 88. minucie sędzia ukarał kartką Cristiana Biraghiego, piłkarza gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Matthijs de Ligt51′
61′ Martin Caceres
Giorgio Chiellini
Germán Alejandro Pezzella
Leonardo Bonucci46′
Sofyan Amrabat
Juan Cuadrado
46′ Lorenzo Venuti
Aaron Ramsey69′
85′ Gaetano Castrovilli
. Alex Sandro
40′ 72′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Adrien Rabiot
Erick Antonio Pulgar Farfán
Rodrigo Bentancur
 29′ (k.) Dušan Vlahović
Paulo Dybala46′
72′ Franck Ribery
Danilo
72′ 88′ Cristiano Biraghi
Gianluca Frabotta
Kévin Malcuit
Dejan Kulusevski46′
46′ Lucas Martínez Quarta
Weston McKennie69′
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
85′ Valentin Eysseric
Félix Alexandre Andrade Sanches Correia
Cristóbal Montiel Rodríguez
Federico Bernardeschi
Jose Callejon
Alvaro Morata46′  46′
72′ Christian Michael Kouamé Kouakou

Przewaga zespołu Juventusu Turyn w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Fiorentiny, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Juventusu Turyn w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.