• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

ACF Fiorentina - Inter Mediolan 0-2 (0-1). Liga włoska - 21. kolejka Serie A

W meczu 21. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 5 lutego, jedenastka Fiorentiny przegrała z Interem Mediolan 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Artemio Franchi we Florencji.

I. Perišić 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Zespół Interu Mediolan (”Nerazzurri”) wygrał aż 24 razy, zremisował 13, a przegrał tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do ”Nerazzurri” w 31. minucie spotkania, gdy Nicolò Barella zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Alexis Sanchez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ivan Periszić z Interu Mediolan. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Interu Mediolan.

Kibice ”Nerazzurri” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Gagliardiniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Arturo Vidal. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. Drugą połowę zespół Fiorentiny rozpoczął w zmienionym składzie, za Borję Valero wszedł Christian Kouamé.

Jedenastka Fiorentiny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 0-2 podwyższył Ivan Periszić. Bramka padła po podaniu Achrafa Hakimiego.

W 60. minucie arbiter ukarał kartką Sofyana Amrabata, piłkarza Fiorentiny. W 62. minucie Alexis Sanchez został zmieniony przez Lautara Martíneza. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Kévin Malcuit, Aleksander Kokorin, a na ich miejsce weszli Lorenzo Venuti, Dušan Vlahović.

Chwilę później trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Erick Pulgar, a murawę opuścił Valentin Eysseric. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fiorentina: Lucasowi Martínezowi w 75. i Erickowi Pulgarowi w 81. minucie. W 80. minucie Ivan Periszić został zmieniony przez Matteo Darmiana, a za Romelu Lukaku wszedł na boisko Andrea Pinamonti, co miało wzmocnić zespół Interu Mediolan. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Biraghiego na Antonia Barrecę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Samir Handanovicz
73′ Lorenzo Venuti
Milan Szkriniar
75′ Lucas Martínez Quarta
Alessandro Bastoni
Igor Júlio dos Santos de Paulo
Stefan de Vrij
82′ Cristiano Biraghi
Nicolò Barella  31′
Germán Alejandro Pezzella
Achraf Hakimi Mouh
Giacomo Bonaventura
Ivan Periszić  52′ 42′ 80′
74′ Valentin Eysseric
Arturo Vidal46′
60′ Sofyan Amrabat
Marcelo Brozović
73′ Dušan Vlahović
Romelu Lukaku89′
46′ Borja Valero
Alexis Sanchez62′
Antonio Rosati
Daniele Padelli
Pietro Terracciano
Ionuț Andrei Radu
82′ Antonio Barreca
Danilo D'Ambrosio
Lorenzo Chiti
Matteo Darmian80′
73′ Kévin Malcuit
Aleksandar Kolarov
Alessandro Bianco
Andrea Ranocchia
Cristóbal Montiel Rodríguez
Ashley Young
74′ 81′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Christian Eriksen
Jose Callejon
Roberto Gagliardini46′
73′ Aleksander Kokorin
Stefano Sensi
46′ Christian Michael Kouamé Kouakou
Lautaro Javier Martínez62′
Louis Munteanu
Andrea Pinamonti89′

Zawodnicy Fiorentiny obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Fiorentiny w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.