• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

ACF Fiorentina - FC Crotone 2-1 (2-0). Liga włoska - 19. kolejka Serie A

23 stycznia na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbył się pojedynek 19. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i FC Crotone. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fiorentiny 2-1.

S. Nwankwo 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Fiorentiny wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia pokazał kartkę Igorowi, piłkarzowi gospodarzy.

Nagle to zawodnicy Fiorentiny otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Giacomo Bonaventura.

W 30. minucie kartkę obejrzał Niccolò Zanellato z FC Crotone.

Niedługo później Dušan Vlahović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fiorentiny, zdobywając kolejną bramkę w 32. minucie starcia. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Franck Ribery.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Franck Ribery, zawodnik Fiorentiny. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 60. minucie Miloš Vulić został zastąpiony przez Ahmeda Benalego.

Piłkarze FC Crotone w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie bramkę kontaktową zdobył Simeon Tochukwu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Pedro Pereira.

Chwilę później trener Fiorentiny postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Igora. Na boisko wszedł Lucas Martínez, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Christian Kouamé wszedł za Dušana Vlahovicia. Trener FC Crotone postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Niccola Zanellatę i na pole gry wprowadził napastnika Lucę Siligardiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Pedro Pereirze z drużyny gości. Była to 83. minuta spotkania. W 86. minucie Sebastiano Luperto został zmieniony przez Vladimira Golemicia, a za Juniora Messiasa wszedł na boisko Luis Rojas, co miało wzmocnić zespół FC Crotone. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gaetana Castrovillego na Ericka Pulgara oraz Francka Ribery'ego na Borję Valero. Jedenastce FC Crotone zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Fiorentiny.

Lévy Koffi Djidji
4′ 69′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Sebastiano Luperto86′
Germán Alejandro Pezzella
Luca Marrone
 20′ Giacomo Bonaventura
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira83′
Martin Caceres
Eduardo Henrique da Silva
Cristiano Biraghi
Arkadiusz Reca
86′ Gaetano Castrovilli
Miloš Vulić60′
Sofyan Amrabat
Niccolò Zanellato30′ 77′
 32′ 69′ Dušan Vlahović
Junior Messias87′
41′ 86′ Franck Ribery
Vladimir Golemić86′
69′ Lucas Martínez Quarta
Ahmed Benali60′
86′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Jacopo Petriccione
86′ Borja Valero
Antonio Ranieri
Jose Callejon
Luis Rojas Zamora87′
69′ Christian Kouamé
Denis Mihai Drăguş

Luca Siligardi77′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.