• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

ACF Fiorentina - Cagliari Calcio 3-0 (2-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie A

24 października na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbyło się starcie 9. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i Cagliari. Mecz zakończył się zwycięstwem Fiorentiny 3-0. Na stadionie stawiło się 20 290 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-24 15:00 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Widzów: 20290 | Arbiter: Antonio Rapuano
D. Vlahović 49'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka Fiorentiny wygrała aż 20 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 11.

Jedenastka Cagliari od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Keicie Baldému z zespołu gości. Była to 20. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fiorentiny w 21. minucie spotkania, gdy Cristiano Biraghi strzelił z karnego pierwszego gola. W 24. minucie Martin Caceres został zmieniony przez Raoula Bellanovę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Fiorentiny, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy trafił Nicolás González. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Riccarda Saponary.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Răzvanowi Marinowi, zawodnikowi Cagliari.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Dušan Vlahović.

W 58. minucie w zespole Cagliari doszło do zmiany. Leonardo Pavoletti wszedł za Keitę Baldégo. Kibice Cagliari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gastona Pereira. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Gabriele Zappa. Między 58. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fiorentiny: Cristiano Biraghi, Youssef Maleh, Riccardo Saponara, Lucas Torreira, Giacomo Bonaventura, na ich miejsce weszli: Aleksa Terzić, Gaetano Castrovilli, José Callejón, Sofyan Amrabat, Joseph Duncan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Deioli, Nahitana Nandeza zajęli: Alberto Grassi, Adam Obert.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Andrea Carboni
 21′ (k.) 68′ Cristiano Biraghi
Charalampos Lykogiannis
82′ Giacomo Bonaventura
Alessandro Deiola58′
68′ Youssef Maleh
Gabriele Zappa58′
82′ Lucas Torreira Di Pascua
Răzvan Gabriel Marin48′
 42′ Nicolás Iván González
Nahitan Nandez71′
 49′ Dušan Vlahović
Keita Baldé Diao20′ 58′
74′ Riccardo Saponara
Raoul Bellanova24′
68′ Aleksa Terzić
Adam Obert71′
82′ Sofyan Amrabat
Alberto Grassi58′
Marco Benassi
Gaston Pereiro58′
Alessandro Bianco
Diego da Silva Farias
68′ Gaetano Castrovilli
Leonardo Pavoletti58′
82′ Joseph Alfred Duncan

74′ Jose Callejon

Louis Munteanu

Drużyna Fiorentiny była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Fiorentiny żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.