• 5 .AS Roma (47 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

ACF Fiorentina - ASD Spezia Calcio 2008 3-0 (0-0). Liga włoska - 23. kolejka Serie A

19 lutego na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbyło się spotkanie 23. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i ASD Spezia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fiorentiny 3-0.

23. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-19 18:30 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Arbiter: Giampaolo Calvarese
V. Eysseric 82'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie za Riccarda Marchizzę wszedł Juan Ramos.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Sofyan Amrabat z Fiorentiny. Była to 18. minuta meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Gaetano Castrovilli wszedł za Giacoma Bonaventurę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Fiorentiny rozpoczął w zmienionym składzie, za Christiana Kouamégo wszedł Valentin Eysseric.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fiorentiny w 48. minucie spotkania, gdy Dušan Vlahović zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gaetano Castrovilli.

Kibice Fiorentiny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Borję Valero. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Sofyan Amrabat. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę. Trener ASD Spezia postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Kevina Agudela i na pole gry wprowadził napastnika Andreya Galabinova, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze ASD Spezia: Léo Sena, Daniele Verde, a na ich miejsce weszli Giulio Maggiore, Riccardo Saponara.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Fiorentiny, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie kolejną bramkę dla zawodników Fiorentiny zdobył Gaetano Castrovilli.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fiorentina: Valentinowi Eyssericowi w 75. i Bori Valero w 77. minucie.

Niedługo później Valentin Eysseric wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fiorentiny, strzelając kolejnego gola w 82. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Dušan Vlahović.

W doliczonej drugiej minucie meczu kartkę obejrzał Lucas Martínez z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Luca Vignali85′
90′ Lucas Martínez Quarta
Ardian Ismajli
Germán Alejandro Pezzella
Julian Chabot
18′ 60′ Sofyan Amrabat
Riccardo Marchizza11′
85′ Lorenzo Venuti
Nahuel Estévez
85′ Cristiano Biraghi
Giulio Maggiore63′
45′ Giacomo Bonaventura
Matteo Ricci
Erick Antonio Pulgar Farfán
Emanuel Quartsin Gyasi
46′ Christian Kouamé
Kevin Andrés Agudelo Ardila63′
 48′ Dušan Vlahović
Riccardo Saponara63′
Antonio Rosati
Jeroen Zoet
Pietro Terracciano
Elio Capradossi
85′ Martin Caceres
Christian Dell'Orco
85′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Salvador Ferrer Canals
Kévin Malcuit
Juan Manuel Ramos Pintos11′
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
Gennaro Acampora
45′  64′ Gaetano Castrovilli
Lucien Agoume
46′  82′ 75′ Valentin Eysseric
Leonardo de Souza Sena63′
Cristóbal Montiel Rodríguez
Tommaso Pobega
60′ 77′ Borja Valero
Andrey Galabinov63′
Jose Callejon
Roberto Piccoli85′
Aleksander Kokorin
Daniele Verde63′

Przewaga jedenastki ASD Spezia w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał piłkarzy ASD Spezia żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.