• 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

ACF Fiorentina - AS Roma 1-2 (0-0). Liga włoska - 25. kolejka Serie A

3 marca na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbyło się starcie 25. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i AS Roma. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AS Roma 2-1.

25. kolejka Włochy - Serie A
2021-03-03 20:45 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Arbiter: Giampaolo Calvarese
A. Diawara 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Drużyna AS Roma (”Wilki”) wygrała aż 28 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko osiem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gianluce Manciniemu z zespołu gości. Była to 40. minuta meczu.

W 42. minucie Igor został zastąpiony przez Cristiana Biraghiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Roma w 48. minucie spotkania, gdy Leonardo Spinazzola zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Gianluca Mancini.

W następstwie utraty gola trener Fiorentiny postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika Gaetana Castrovillego i na pole gry wprowadził napastnika Aleksandra Kokorina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 60. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”Wilków” Leonardo Spinazzola. Kibice AS Roma nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pedro. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jordan Veretout. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Między 67. a 81. minutą, boisko opuścili ”Wilki”: Henrich Mchitarjan, Bruno Peres, Marash Kumbulla, na ich miejsce weszli: Stephan El Shaarawy, Rick Karsdorp, Chris Smalling. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Francka Ribery'ego, Ericka Pulgara zajęli: Borja Valero, Martin Caceres. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Francka Ribery'ego z Fiorentiny, a w 74. minucie Marasha Kumbullę z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę AS Roma przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Amadou Diawara. W zdobyciu bramki pomógł Rick Karsdorp.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Bryan Cristante
52′ Gaetano Castrovilli
Amadou Diawara  88′
Lorenzo Venuti
Bruno Peres81′
Sofyan Amrabat
Lorenzo Pellegrini
42′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Henrich Mchitarjan67′
79′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Leonardo Spinazzola  48′ 60′ (samob.)
Dušan Vlahović
Jordan Veretout61′
70′ 79′ Franck Ribery
Federico Fazio
42′ Cristiano Biraghi
Rick Karsdorp81′
79′ Martin Caceres
Rodriguez Pedro61′
79′ Borja Valero
Carles Pérez Sayol
Jose Callejon

52′ Aleksander Kokorin

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.