• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (7 pkt.)

ACF Fiorentina - AC Milan 2-3 w 28. kolejce Serie A

ACF Fiorentina przegrała z AC Milan 2-3 w meczu 28. kolejki Serie A. W bramce gospodarzy do 44. minuty grał Bartłomiej Drągowski. Opuścił murawę z powodu kontuzji.

H. Çalhanoğlu 72'

Po dwóch bolesnych potknięciach Milan w dobrym stylu wrócił na zwycięską ścieżkę. Kibice "Rossonerich" mieli prawo być rozczarowani porażkami z Napoli w lidze i Manchesterem United w Lidze Europy (dwa razy 0-1). Wygrana we Florencji oznacza, że ekipa z San Siro nie rezygnuje z walki o tytuł mistrza Włoch.

Wynik spotkania już w 9. minucie otworzył Zlatan Ibrahimović. Po błędzie defensywy Fiorentiny stanął oko w oko z Bartłomiejem Drągowskim i bez kłopotów zmusił go do kapitulacji.  Już osiem minut później kapitalnym strzałem z rzutu wolnego wyrównał jednak Erick Pulgar.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Potem oba zespoły mieli sporo szczęścia. Milan przed utratą bramki uchronił słupek, a "Violę" - poprzeczka. W tej drugiej sytuacji Ibrahimović przelobował Drągowskiego, który już z poziomu murawy mógł tylko obserwować tor lotu piłki.

Polski bramkarz wkrótce doznał kontuzji i musiał opuścić murawę jeszcze przed przerwą. Więcej o tej sytuacji piszemy TUTAJ.

Po zmianie stron gospodarze potrzebowali tylko sześciu minut, by objąć prowadzenie. Mierzonym strzałem po ziemi popisał się Franck Ribery i było 2-1. Radość ze zdobytej bramki nie trwała jednak długi. Stan rywalizacji wyrównał raptem Brahim Diaz, wpychając piłkę do siatki z najbliższej odległości po rozegraniu rzutu rożnego.

Gdy do końcowego gwizdka pozostawało niewiele ponad kwadrans decydujący cios zadał Hakan Calhanoglu. Dzięki kompletowi punktów Milan umocnił się na drugiej pozycji w tabeli. Do liderującego Interu (w tej kolejce pauzował z powodu zakażeń w zespole koronawirusem) traci sześć punktów.

ACF Fiorentina - AC Milan 2-3 (1-1)

Bramki: 0-1 Ibrahimović (9.), 1-1 Pulgar (17.), 2-1 Ribery (51.), 2-2 Diaz (56.), 2-3 Calhanoglu (73.)

AC Milan
44′ Bartłomiej Drągowski
Gianluigi Donnarumma
79′ Lucas Martínez Quarta
Sandro Tonali58′
 17′ 79′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Alexis Saelemaekers58′
Giacomo Bonaventura
Brahim Abdelkader Díaz  57′ 80′
71′ Gaetano Castrovilli
Franck Yannick Kessié
Dušan Vlahović
Hakan Calhanoglu  72′ 41′ 90′
 51′ Franck Ribery
Zlatan Ibrahimovic  9′
Antonio Rosati
Antonio Donnarumma
44′ Pietro Terracciano
Ismaël Bennacer58′
71′ Lorenzo Venuti
Soualiho Meité90′ 90′
79′ Jose Callejon
Riccardo Tonin
79′ 89′ Christian Michael Kouamé Kouakou