• 6 .SSC Napoli (51 pkt.)
  • 7 .AC Milan (49 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

AC Parma - Inter Mediolan 1-2 w 28. kolejce Serie A

AC Parma długo prowadziła, ale ostatecznie przegrała 1-2 z Interem Mediolan w 28. kolejce Serie A. Inter wciąż jest na trzecim miejscu w tabeli, do prowadzącego Juventusu traci osiem punktów.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Gdy w 15. minucie wynik meczu otworzył Gervinho, zapewne niewielu spodziewało się, że Parma będzie w stanie tak długo utrzymać swoje prowadzenie. Bardzo ładna bramka Iworyjczyka przez długi czas pozostawała jednak jedynym trafieniem meczu.

Gervinho przed strzałem bardzo efektownie "położył" rywala na ziemię i płaskim uderzeniem w dalszy róg wyprowadził Parmę na niespodziewane prowadzenie.

Gospodarzom długo udawało się utrzymywać prowadzenie, ale w 84. minucie defensywa Parmy skapitulowała. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki głową do bramki trafił Stefan de Vrij.

Chwilę później sytuacja gospodarzy skomplikowała się po czerwonej kartce dla Juraja Kucki i Inter wykorzystał okres gry w przewadze. Po zaledwie dwóch minutach dośrodkowanie Victora Mosesa wykorzystał Alessandro Bastoni, strzelając głową do pustej bramki.

Cristiano Biraghi69′
30′ 77′ Kastriot Dermaku
Danilo D'Ambrosio
46′ Riccardo Gagliolo
Stefan de Vrij  84′
86′ Vincent Laurini
Diego Godin71′ 73′
Dejan Kulusevski
Nicolò Barella
49′ 85′ Juraj Kucka
Antonio Candreva69′
88′ Jasmin Kurtić
Christian Eriksen69′
55′ Matteo Scozzarella
Roberto Gagliardini49′
Andreas Evald Cornelius
Romelu Lukaku
 15′ 86′ Yao Kouassi Gervinho
Lautaro Javier Martínez27′ 89′
Simone Colombi
Tommaso Berni68′
Ionuț Andrei Radu
Daniele Padelli
86′ Matteo Darmian
Kwadwo Asamoah
46′ Giuseppe Pezzella
Alessandro Bastoni73′  87′
77′ Vasco Regini
Lorenzo Pirola
55′ Hernani Azevedo Júnior