Reklama

Reklama

AC Milan. Zlatan Ibrahimović z 500. bramką w karierze

Zlatan Ibrahimović nadal czaruje! Szwed zdobył dwie bramki w wygranym przez Milan starciu z Crotone 4-0, dzięki czemu udało mu się przekroczyć barierę 500 goli w swojej karierze. Dla "Ibry" była to już 396 bramka w rozgrywkach ligowych i 83 dla Milanu. - Dla mnie najważniejszą rzeczą jest utrzymanie dobrej formy i pomóc drużynie - powiedział po meczu Ibrahimović.

Gdy w styczniu ubiegłego roku AC Milan poinformował o zatrudnieniu Zlatana Ibrahimovicia, wielu fanów Serie A nie przypuszczało, że wpływ Szweda na grę "Rossonerich" będzie aż tak duży. Popularny "Ibra" spełnił pokładane w nim nadzieję i stał się przywódcą w szatni, wnosząc do niej również sporo charyzmy.

"Rossoneri" przed dołączeniem do swoich szeregów "Ibry" znajdowali się w dołku. W okresie poprzedzającym początek 2020 roku, przegrali oni aż osiem z 17 rozegranych spotkań, notując przy tym sześć zwycięstw. Taki rezultat nie satysfakcjonował marzących o powrocie na szczyt działaczy i kibiców Milanu.

Reklama

Transfer Szweda przyczynił się nie tylko do zmiany w sferze mentalnej klubu, ale także poszły za tym wyniki. Milanowi udało się zanotować serię 27 ligowych spotkań bez porażki, którą przerwała dopiero przegrana z Juventusem miesiąc temu. Ibrahimović od początku swojej kolejnej przygody w Milanie rozegrał 37 meczów, podczas których 27 razy trafił do siatki.

Znakomita forma Szweda i całego Milanu znalazła swoje odzwierciedlenie w tabeli. "Rossoneri" póki co znajdują się na szczycie Serie A, a "Ibra" jest jednym z najskuteczniejszych napastników na Półwyspie Apenińskim, mając na swoim koncie 14 bramek (skuteczniejszy od niego jest jedynie Cristiano Ronaldo - 16 goli).

Ibrahimović dla Milanu łącznie zdobył już 83 bramki. Więcej razy trafiał jedynie dla PSG (153). W przeciągu całej swojej kariery strzelił natomiast 501 goli. 

Niesamowita forma gigantów! "Ibra" i CR7 są geniuszami ponadczasowymi

Gole Ibrahimovicia według rozgrywek:

Ligowe - 396
Puchary - 57
Reprezentacja - 48  

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

PA

Reklama

Reklama

Reklama