Reklama

Reklama

AC Milan. Zlatan Ibrahimović: Chcę grać w piłkę najdłużej jak będę mógł

- Chcę grać w piłkę najdłużej jak będę mógł, ale nigdy nie wiadomo, co się wydarzy - stwierdził Zlatan Ibrahimović pytany o możliwość przedłużenia kontraktu z Milanem. Na razie wiele wskazuje na to, że gwiazdor może nie podpisać nowej umowy z "Il Diavolo".

Przyszłość Zlatana Ibrahimovicia w Milanie stoi obecnie pod dużym znakiem zapytania. Kontrakt Szweda obowiązuje do końca czerwca i póki co nie określił się on jasno, czy ma zamiar go przedłużyć. 

Niektóre włoskie media twierdzą, że może być to koniec projektu klubu opartego na 38-letnim napastniku. Niedawno "La Gazzetta dello Sport" napisała, że w czerwono-czarnej części Mediolanu rozważa się gwałtowne odmłodzenie składu.

Co więcej mediolański dziennik donosił również o warunkach, które Szwed miał postawić klubowi. Jeżeli miałby podpisać kontrakt, to chce, aby zespół został wzmocniony i był w stanie rywalizować o Ligę Mistrzów.

Popularny "Ibra" trenuje obecnie w szwedzkim klubie Hammarby IF, którego jest współwłaścicielem. To właśnie po jednym z spotkań treningowych dziennikarzom udało się poprosić gracza "Rossonerich" o komentarz: 

- Obecnie mam kontrakt z Milanem i zobaczymy jak to się skończy. Już to raz powiedziałem, chcę grać w piłkę najdłużej jak będę mógł, ale nigdy nie wiadomo co się wydarzy - odpowiedział enigmatycznie Szwed, cytowany przez "football-italia.net". 

- Jestem typem zawodnika, który chce wnieść coś do drużyny, a nie być jej częścią jedynie ze względu na to kim jestem - dodał.

Reklama

Ibrahimović dołączył do Milanu w styczniu, po dotkliwej porażce w derbach Lombardii z Atalantą (0-5). "Rossoneri" od czasu podpisania kontraktu ze Szwedem spisują się całkiem dobrze. 

Milan wygrał bowiem cztery z dziewięciu spotkań i uległ dwa razy (porażka w derbach Mediolanu 2-4 i w starciu z Genoą 1-2). "Rosoneri" znajdują się obecnie na 7. miejscu i tracą 12 punktów do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów (niektóre drużyny w lidze mają jednak rozegrane jedno spotkanie mniej od Milanu). 

Zobacz tabelę Serie A

PA

Reklama

Reklama

Reklama