• 6 .SSC Napoli (31 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (29 pkt.)

AC Milan wygrał po karnych z Torino FC w 1/8 finału Pucharu Włoch

AC Milan po rzutach karnych wyeliminował Torino FC i awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. 120 minut gry nie przyniosło żadnych bramek.

Puchar Włoch: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Do wyjściowego składu Milanu wrócił Zlatan Ibrahimović, ale zagrał jedynie 45 minut. W zespole Torino z kolei wystąpił Karol Linetty. Też został zmieniony - po 63 minutach gry.

Wcześniej Polak obejrzał żółtą kartkę. Czerwoną zobaczył za to Gianluigi Donnarumma, ale dla Milanu nie było to zbyt bolesne. Bramkarz tym razem siedział na ławce rezerwowych i jego drużyna mogła kontynuować grę w jedenastu.

Bohaterem ekipy z Mediolanu został zresztą inny bramkarz, Ciprian Tatarusanu. 34-latek jako obronił jedyny rzut karny w serii "jedenastek", zatrzymując strzał Tomasa Rincona. Jego koledzy strzelali zaś bezbłędnie i to oni awansowali do kolejnej rundy Pucharu Włoch.

Spotkanie mogło rozstrzygnąć się na korzyść Milanu już w dogrywce, jednak sędzia nie uznał bramki strzelonej przez piłkarzy Stefano Pioliego.

Oba zespoły rywalizowały także w sobotę w Serie A na tym samym stadionie i wówczas "Rossoneri" także zwyciężyli - wynikiem 2-0.

Napoli zmierzy się z Empoli w środę o 17.45. Tego dnia o 15 Fiorentina, której bramkarzem jest Bartłomiej Drągowski, podejmie Inter Mediolan. Zwycięzca tej pary w ćwierćfinale trafi na AC Milan.

Również w środę, o 20.45, Juventus Wojciecha Szczęsnego zagra w Turynie z Genoą. W czwartek rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania rundy, a pozostałe - 19 i 21 stycznia.