• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

AC Milan w półfinale Pucharu Włoch

Piłkarze AC Milan jako pierwsi awansowali do półfinału Pucharu Włoch, pokonując u siebie Carpi 2-1 (2-0). W kadrze gości po raz kolejny zabrakło sprowadzonego latem Kamila Wilczka.

Bramki dla faworytów zdobyli w pierwszej połowie Kolumbijczyk Carlos Bacca oraz Francuz M'Baye Niang. Jedynie trafienie dla gości zanotował w 50. minucie Matteo Mancosu, niedługo po wejściu na boisko.

W poprzedniej rundzie piłkarze Carpi wyeliminowali niespodziewanie Fiorentinę, drużynę Jakuba Błaszczykowskiego (nie grał wówczas z powodu kontuzji).

Pozostałe ćwierćfinały odbędą się w następnym tygodniu. Na poniedziałek (18 stycznia) zaplanowano spotkanie drugoligowego zespołu ASD Spezia z trzecioligową Alessandrią. Wówczas wyłoni się półfinałowy rywal dla Milanu.

Dzień później zostanie rozegrany szlagierowy mecz Napoli z Interem Mediolan, a 20 stycznia Lazio podejmie w Rzymie Juventus Turyn.

Dowiedz się więcej na temat: AC Milan | puchar włoch