• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

AC Milan - Venezia FC 2-0 (0-0). Liga włoska - 5. kolejka Serie A

W starciu 5. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 22 września, zespół AC Milan zwyciężył z Venezia FC 2-0 (0-0). Mecz na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie obejrzało 26 402 widzów.

5. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-22 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 26402 | Arbiter: Ivano Pezzuto
AC Milan
Venezia FC
2
0
Brahim Díaz 68'
T. Hernández 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka AC Milan (”Rossoneri”) wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół ”Rossoneri” próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Francesco Forte z jedenastki gości. Była to 25. minuta spotkania.

W 53. minucie Francesco Forte został zastąpiony przez Thomasa Henry'ego.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Rossoneri” w 68. minucie spotkania, gdy Brahim Díaz zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Theo Hernández.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ”Rossoneri” doszło do zmiany. Pietro Pellegri wszedł za Ante Rebicia. W tej samej minucie trener Venezia FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Dennisa Tørseta. Na boisko wszedł David Okereke, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Tyronne Ebuehi został zmieniony przez Pasquale Mazzocchiego, a za Antonia Vaccę wszedł na boisko Tanner Tessmann, co miało wzmocnić zespół Venezia FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brahima Díaza na Francka Kessiégo.

W 77. minucie kartkę dostał Mattia Caldara z Venezia FC.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Rossoneri”, strzelając kolejnego gola. Na osiem minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Theo Hernández. Bramka padła po podaniu Alexisa Saelemaekersa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Tyronne Ebuehi74′
59′ Matteo Gabbia
Mattia Caldara77′
Alessio Romagnoli
Pietro Ceccaroni
59′ Fodé Ballo Touré
Cristian Molinaro
Sandro Tonali
Dor Peretz53′
59′ Alessandro Florenzi
Gianluca Busio
Rafael Alexandre Conceição Leão
Antonio Junior Vacca81′
Ismaël Bennacer
Mattia Aramu
 68′ 81′ Brahim Abdelkader Díaz
Francesco Forte25′ 53′
74′ Ante Rebić
Marco Modolo
59′  82′ Theo Bernard François Hernández
David Schnegg
59′ Fikayo Tomori
Michael Svoboda
Samuel Castillejo Azuaga
Bjarki Steinn Bjarkason
81′ Franck Yannick Kessié
Domen Czrnigoj53′
59′ Alexis Saelemaekers
Daan Heymans
Daniel Maldini
Sofian Kiyine
74′ Pietro Pellegri
Tanner Tessmann81′

Thomas Henry53′

David Chidozie Okereke74′

Zespół ”Rossoneri” był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Venezia FC przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.