• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (61 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (59 pkt.)

AC Milan - US Sassuolo Calcio 1-2 (1-0). Liga włoska - 32. kolejka Serie A

W spotkaniu 32. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 21 kwietnia, zespół AC Milan przegrał z US Sassuolo 1-2 (1-0). Starcie odbyło się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

G. Raspadori 76',83'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół US Sassuolo wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Milan (”Rossoneri”) w 30. minucie spotkania, gdy Hakan Calhanoglu zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Alexis Saelemaekers.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Rossoneri”.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Filip Djuricić z US Sassuolo. Była to 60. minuta starcia. Trener US Sassuolo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hameda Traorè'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Filip Djuricić. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 63. minucie za Merta Müldüra wszedł Jeremy Toljan. Po chwili trener ”Rossoneri” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Rade Krunić, a murawę opuścił Hakan Calhanoglu. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”Rossoneri” doszło do zmiany. Mario Mandżukić wszedł za Ante Rebicia.

Zawodnicy US Sassuolo otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 76. minucie gola wyrównującego strzelił Giacomo Raspadori.

W 83. minucie w drużynie US Sassuolo doszło do zmiany. Lukasz Haraslin wszedł za Jeremiego Bogę.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Giacomo Raspadori z US Sassuolo. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Domenico Berardi.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Pierre Kalulu, Samu Castillejo, Brahim Díaz, a na ich miejsce weszli Davide Calabria, Alexis Saelemaekers, Soualiho Meité. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Andrea Consigli
86′ Davide Calabria
Giorgos Kiriakopoulos
86′ Soualiho Meité
Pedro Mba Obiang Avomo72′
86′ Alexis Saelemaekers
Domenico Berardi
74′ Ante Rebić
Jeremie Boga83′
Franck Yannick Kessié
Manuel Locatelli
 30′ 73′ Hakan Calhanoglu
Rogério Oliveira da Silva
86′ Pierre Kalulu Kyatengwa
Federico Peluso
Alessio Romagnoli
Jeremy Toljan63′
86′ Samuel Castillejo Azuaga
Mehdi Bourabia
Jens Petter Hauge
Maxime Lopez72′
73′ Rade Krunić
Francesco Magnanelli
Sandro Tonali
Hamed Junior Traorè63′
86′ Brahim Abdelkader Díaz
Lukasz Haraslin83′
74′ Mario Mandżukić
Brain Oddei

Giacomo Raspadori64′  76′, 83′

Arbiter nie ukarał piłkarzy AC Milan żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.