• 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

AC Milan uratował remis, siedmiu Polaków na boiskach Serie A

W siedmiu środowych spotkaniach 25. kolejki Serie A wystąpiło łącznie siedmiu Polaków. Wicelider tabeli AC Milan, dopiero w dodatkowym czasie gry uratował remis z niżej notowanym Udinese Calcio 1-1.

Rodrigo Becão 68'

Bartłomiej Drągowski miał w meczu Fiorentiny przeciwko Romie sporo pracy, choć początkowo głównie były to interwencje przerywające dośrodkowania. Przy jednej z takich akcji Drągowski wpadł na swojego kolegę z drużyny i przez chwilę udzielana była mu pomoc medyczna.

Polski bramkarz dobrze uzupełniał grę defensywy, a raz uratował swój zespół przed utratą bramki. Płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka przetestował go Lorenzo Pellegrini kapitan Romy. Drągowski nie poradził sobie z pierwszym strzałem w światło swojej bramki w drugiej połowie. Na krótki słupek z woleja uderzył Leonardo Spinazzola, a "Drążek" nie miał na ten strzał skutecznej odpowiedzi.

"Viola" wyrównała, w czym wyraźnie pomógł im Jordan Veretout. Zawodnik rzymskiej drużyny wpakował piłkę do własnej bramki. Ostatecznie w samej końcówce ""Giallorossi" przechylili szalę na swoją korzyść na 2-1, z bliska trafił Amadou Diawara, a brak spalonego musiał jeszcze potwierdzić system VAR.

Inny polski bramkarz Łukasz Skorupski przepuścił tylko jedną bramkę, ale jego Bologna także przegrała, 0-1 z Cagliari Calcio. Skorupski mógł zachować się lepiej przy sytuacji, po której padł gol. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ustawił się w miejscu, z którego nie miał szans na skuteczną interwencję. Cały mecz na ławce rezerwowych Cagliari spędził polski obrońca Sebastian Walukiewicz.

Serie A - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Przegrała ekipa Kamila Glika, która już od dziewięciu spotkań nie sięgnęła po komplet punktów. Polski obrońca Benevento Calcio nie zawinił przy straconych bramkach z Hellas Weroną, a o ogromnym pechu może mówić jego kolega z drużyny Daam Foulon.

Belg rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale na placu gry pojawił się już w 11. minucie, zastępując kontuzjowanego Gaetano Letizie. Jeszcze w pierwszej połowie Foulon strzelił gola efektownym szczupakiem, tyle tylko, że skierował futbolówkę do własnej bramki (na 0-2). Ostatecznie beniaminek przegrał 0-3, w zwycięskiej ekipie Hellas od 83. minuty występował Paweł Dawidowicz.

Arkadiusz Reca grał dla Crotone, przeciwko klubowi, z którego jest wypożyczony, ale nie zaliczy tego występu do udanych. Atalanta Bergamo wygrała efektownie 5-1, wykorzystując wszelkie mankamenty przeciwników.

Blisko sporej wpadki był wicelider tabeli Serie A, ekipa AC Milan. Mediolańczycy osłabieni brakiem między innymi Zlatana Ibrahimovica, przegrywali z Udinese Calcio 0-1, ale uratowali remis 1-1 dzięki bramce z rzutu karnego w siódmej doliczonej przez sędziego minucie gry.

Niczym przejażdżka kolejką górską było spotkanie SSC Napoli z US Sassuolo, w którym wystąpił Piotr Zieliński. Polak wpisał się na listę strzelców. Więcej o tym meczu możesz przeczytać klikając w ten link.

W derbach Genui padł remis 1-1. Sampdoria z Bartoszem Bereszyńskim w składzie podzieliła się punktami z lokalnym rywalem CFC Genoą.

Juan Agustín Musso
63′ Pierre Kalulu Kyatengwa
Rodrigo Nascimiento Franca  68′
Simon Kjaer
Bram Nuytinck
90′ Alessio Romagnoli
Kevin Bonifazi
32′ Theo Bernard François Hernández
Rodrigo Javier De Paul
46′ Sandro Tonali
Nahuel Molina Lucero
75′ Samuel Castillejo Azuaga
Jean-Victor Makengo56′
24′ Ante Rebić
Marvin Zeegelaar54′ 71′
 90′ (k.) 90′ Franck Yannick Kessié
Tolgay Ali Arslan71′
63′ Brahim Abdelkader Díaz
Simone Scuffet
63′ Davide Calabria
Jens Stryger Larsen71′
63′ Jens Petter Hauge
Petar Mićin
Rade Krunić
Walace Souza Silva71′
46′ Soualiho Meité
Jayden Jezairo Braaf
75′ Alexis Saelemaekers

Atalanta Bergamo - FC Crotone 5-1 (1-1)

Bramki: 1-0 Gosens (12), 1-1 Simy (23), 2-1 Palomino (48), 3-1 Muriel (50), 4-1 Ilicić (58), 5-1 Miranczuk (85)

Benevento Calcio - Hellas Werona 0-3 (0-2)

Bramki: Faraoni (25), Foulon (34 - sam.), Lasagna (50)

Cagliari Calcio - Bologna FC 1-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Rugani (19)

ACF Fiorentina - AS Roma 1-2 (0-0)

Bramki: Spinazzola 0-1 (49), 1-1 Spinazzola (60 - sam.), 1-2 Diawara (88)

Genoa CFC - Sampdoria Genua 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Zappacosta (52), 1-1 Tonelli (77)

MR

Dowiedz się więcej na temat: Bartłomiej Drągowski | Łukasz Skorupski | Kamil Glik