• 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

AC Milan - Udinese Calcio 1-1 (0-0). Liga włoska - 25. kolejka Serie A

W meczu 25. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 3 marca, drużyna AC Milan zremisowała z Udinese Calcio 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

Rodrigo Becão 68'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki jedenastka AC Milan (”Rossoneri”) wygrała 28 razy i zanotowała 13 porażek oraz 12 remisów.

Zespół Udinese Calcio (”Zebry”) od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rossoneri: Ante Rebiciowi w 24. i Theo Hernándezowi w 32. minucie.

Na drugą połowę zespół ”Rossoneri” wyszedł w zmienionym składzie, za Sandra Tonalego wszedł Soualiho Meïté. W 54. minucie kartkę dostał Marvin Zeegelaar z drużyny gości.

Trener Udinese Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Jeana-Victora Makengo i na pole gry wprowadził napastnika Llorente'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Po chwili trener AC Milan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Jens Hauge, a murawę opuścił Brahim Díaz. W tej samej minucie Pierre Kalulu został zastąpiony przez Davide Calabrię.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Udinese Calcio w 68. minucie spotkania, gdy Rodrigo Becão strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Rodrigo De Paul.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AC Milan: Alessiowi Romagnolemu i Franckowi Kessiému. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Franck Kessié. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Juan Agustín Musso
63′ Pierre Kalulu Kyatengwa
Rodrigo Nascimiento Franca  68′
Simon Kjaer
Bram Nuytinck
90′ Alessio Romagnoli
Kevin Bonifazi
32′ Theo Bernard François Hernández
Rodrigo Javier De Paul
46′ Sandro Tonali
Nahuel Molina Lucero
75′ Samuel Castillejo Azuaga
Jean-Victor Makengo56′
24′ Ante Rebić
Marvin Zeegelaar54′ 71′
 90′ (k.) 90′ Franck Yannick Kessié
Tolgay Ali Arslan71′
63′ Brahim Abdelkader Díaz
Simone Scuffet
63′ Davide Calabria
Jens Stryger Larsen71′
63′ Jens Petter Hauge
Petar Mićin
Rade Krunić
Walace Souza Silva71′
46′ Soualiho Meité
Jayden Jezairo Braaf
75′ Alexis Saelemaekers
Fernando Llorente56′

Stefano Okaka Chuka

Przewaga jedenastki AC Milan w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki ”Rossoneri”, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.