Reklama

Reklama

AC Milan. Szczegóły nowego kontraktu z Ibrahimoviciem, klub nie chce ryzykować

Zlatan Ibrahimović nie zamierza jeszcze kończyć kariery i przez najbliższy rok nadal będzie bronił barw AC Milan. Szwed znany jest jednak ze swoich ekscesów w życiu prywatnym i według włoskich mediów mediolański klub zabezpieczył się przed nimi specjalną klauzulą w kontrakcie.

Jak podaje "La Gazzetta dello Sport" Zlatan Ibrahimović ma łącznie inkasować siedem milionów euro za sezon. Nowa umowa szwedzkiego napastnika obowiązuje do czerwca 2022 roku. Mediolański dziennik dodaje, że znajduje się w niej wiele klauzuli, które składają się na całą kwotę. 

Włodarze klubu z Lombardii mieli dodać zapis do nowego kontraktu, wedle którego pensja Ibrahiovicia będzie uzależniona od liczby jego występów. Napastnik ma już 39 lat i pomimo nadal dobrej kondycji, nikt nie jest w stanie wykluczyć nagłej poważnej kontuzji. 

"Ibra" znany jest jednak także ze swojej ekscentrycznej natury, która nieraz przekłada się na kolejne niekoniecznie sportowe doniesienia na jego temat. Z tego powodu w nowym kontrakcie znalazł się również chroniący klub przed takimi działaniami zawodnika. 

Reklama

Zlatan Ibrahimović przedłużył kontrakt z AC Milan. Liczne klauzule w umowie gwiazdora

W ostatnim czasie wyszło bowiem na jaw, że spółka Ibrahimovicia posiada 10 proc. udziałów w firmie bukmacherskiej, co jest niezgodne z przepisami światowych organizacji piłkarskich. 

Przepisy UEFA oraz FIFA przewidują za takie działania kary pieniężne, a w skrajnych przypadkach nawet zawieszenie zawodnika. Ostatecznie tym razem ma zakończyć się jedynie na wielomilionowej karze. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL