• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

AC Milan - Sampdoria Genua 1-1 w 29. kolejce Serie A

W meczu 29. kolejki Serie A AC Milan niespodziewanie zremisował z Sampdorią Genua 1-1. Cały mecz w drużynie gości rozegrał Bartosz Bereszyński.

F. Quagliarella 57'

Sampdoria pierwszy raz groźnie zaatakowała w szóstej minucie. Gianluigi Donnaruma świetnie obronił jednak techniczny strzał Manolo Gabbiadiniego.

W 25. minucie bramkarz Milanu kolejny raz zmuszony był do interwencji. Po wrzutce z rzutu rożnego głową uderzał Morten Thorsby, ale Donnaruma ponownie się wykazał.

W 57. minucie był jednak bez szans. Theo Hernandez wyprowadzał piłkę przed polem karnym. Chciał zagrać w poprzek, ale podał źle i jego zagranie przejął Quagliarella. Uderzył precyzyjnie, z pierwszej piłki, lobując zbyt wysoko ustawionego Donnarumę. Ulokował piłkę idealnie w "okienku".

Dwie minuty później drugą żółtą kartkę otrzymał Adrien Silva. Milan dopiero wtedy, grając w przewadze przez ponad pół godziny, zaczął stwarzać sytuacje.

Milan wywalczył remis w końcówce

Gospodarze zdołali wyrównać w 87. minucie. W polu karnym dobrze zachował się Jens Hauge i precyzyjnie uderzył przy dalszym słupku.

W kolejnej akcji z dystansu groźnie uderzał Hakan Calhanoglu, ale tym razem dobrze spisał się Emil Audero. W doliczonym czasie golkiper Sampdorii nie miał szans przy strzale Francka Kessiego. Uratował go jednak rykoszet, dzięki któremu piłka odbiła się od słupka.

Mecz zakończył się więc remisem. Milan zdobył punkt i traci pięć, do rywala zza miedzy, Interu Mediolan, który jest liderem Serie A. Sampdoria zajmuje 10. miejsce.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Emil Audero Mulyadi
45′ 46′ Alexis Saelemaekers
Tommaso Augello90′
50′ 60′ Ismaël Bennacer
Antonio Candreva73′ 90′
74′ Samuel Castillejo Azuaga
Morten Thorsby39′
59′ Rade Krunić
Vasco Regini
46′ Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa
Maya Yoshida90′
74′  87′ Jens Petter Hauge