• 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

AC Milan. Krzysztofowi Piątkowi pomaga krytyka? Polak chwalony przez trenera

Czy Krzysztofowi Piątkowi pomaga krytyka? Choć brzmi to jak absurd, do takiego wniosku doszedł trener Polaka - Stefano Pioli. - Za każdym razem gdy Krzysztof jest krytykowany, dobrze się przygotowuje i można na niego liczyć - wypalił szkoleniowiec AC Milan.

Krzysztof Piątek miał duży wkład w awans Milanu do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Polak zdobył bramkę i zaliczył asystę. Zebrał też pochwały od trenera.

Milan pokonał SPAL 3-0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Piątek strzelił pierwszą bramkę, a jeszcze przed przerwą dobrze dograł do Samuela Castillejo, który podwyższył wynik.

W drugiej połowie Polak nie zagrał już tak dobrze. Zmarnował dwie dobre sytuacje, ale i tak trener Stefano Pioli docenił jego wkład w zwycięstwo.

- Piątek zagrał dobrze, mógł nawet strzelić więcej goli. Za każdym razem gdy jest krytykowany, dobrze się przygotowuje i można na niego liczyć - powiedział po meczu szkoleniowiec Milanu.

Piątek zagrał cały mecz, a nawet na minutę nie wszedł Zlatan Ibrahimović. W ostatnim meczu ligowym było odwrotnie. Szwed zdobył bramkę, a Piątek nie podniósł się z ławki. Pioli podkreśla jednak, że mogą oni grać razem.

-  Musimy pomyśleć, jak zagrać w następnym meczu. Gra dwoma napastnikami otwiera nowe możliwości. Piątek w duecie z "Ibrą"? Czemu nie? W piłce wszystko jest możliwe, trzeba próbować - stwierdził.