• 5 .AS Roma (22 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

AC Milan. Krzysztof Piątek w pierwszym składzie na mecz z Sampdorią. Zlatan Ibrahimović na ławce

W poniedziałek Milan zagra po raz pierwszy w 2020 roku. W pierwszym składzie przeciwko Sampdorii Genua ma pojawić się Krzysztof Piątek, który wygrał rywalizację ze Zlatanem Ibrahimoviciem.

W tym sezonie Milan spisuje się fatalnie. W lidze zajmuje dopiero 12. miejsce. Drużyna ma problemy pod bramką przeciwnika. Lekarstwem ma być Zlatan Ibrahimović.

Szwed wrócił do Milanu po ośmiu latach. Zdążył już ponownie zadebiutować w barwach "Rossonerich". W piątek podopieczni Stefano Piolego wygrali sparing z piątoligowym Rhodense 9-0. Szwed wystąpił w pierwszej połowie i zdobył bramkę.

Jednak Krzysztof Piątek nie zamierza łatwo oddawać miejsca w składzie. W tym samym meczu zagrał w drugiej części i strzelił dwa gole, a "La Gazzetta dello Sport" informuje, że wyjdzie on od pierwszej minuty w poniedziałkowym meczu z Sampdorią.

Włoska gazeta pisze, że Milan nie zmieni taktyki. Nadal będzie grać trójką ofensywnych zawodników. Przeciwko drużynie z Genui od pierwszej minuty, oprócz Piątka, mają zagrać Hakan Calhanoglu i Suso. Ibrahimović ma znaleźć się na ławce i wejść w drugiej połowie.