• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

AC Milan - Inter Mediolan 0-3 (0-1). Liga włoska - 23. kolejka Serie A

W spotkaniu 23. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 21 lutego, drużyna AC Milan przegrała z Interem Mediolan 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

R. Lukaku 66'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 55 starć jedenastka Interu Mediolan (”Nerazzurri”) wygrała 23 razy i zanotowała 18 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Lautaro Martínez. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Romelu Lukaku.

W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Simona Kjaera z AC Milan (”Rossoneri”), a w 22. minucie Achrafa Hakimiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Nerazzurri”.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Alexisowi Saelemaekersowi z AC Milan. Była to 55. minuta meczu.

Dopiero w drugiej połowie Lautaro Martínez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Mediolan, strzelając kolejnego gola w 57. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Ivan Periszić.

W 66. minucie Alexis Saelemaekers został zastąpiony przez Rafaela Leão.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Mediolan w 66. minucie spotkania, gdy Romelu Lukaku zdobył trzecią bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 strzelonych goli. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Ivan Periszić.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Rossoneri” doszło do zmiany. Soualiho Meïté wszedł za Sandra Tonalego. Trener ”Rossoneri” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samu Castilleja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Zlatan Ibrahimovic. Niedługo później trener ”Nerazzurri” postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ivana Periszicia wszedł Matteo Darmian, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce ”Nerazzurri” utrzymać prowadzenie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Milan Szkriniar
12′ Simon Kjaer
Alessandro Bastoni
Alessio Romagnoli
Stefan de Vrij
Theo Bernard François Hernández
Nicolò Barella86′
67′ Sandro Tonali
Achraf Hakimi Mouh22′ 83′
55′ 66′ Alexis Saelemaekers
Romelu Lukaku  66′
75′ Zlatan Ibrahimovic
Andrea Ranocchia
75′ Samuel Castillejo Azuaga
Ashley Young83′
Jens Petter Hauge
Roberto Gagliardini78′
Rade Krunić
Matias Vecino
67′ Soualiho Meïté
Arturo Vidal86′
Brahim Abdelkader Díaz
Andrea Pinamonti
66′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Alexis Sanchez79′

”Rossoneri” otrzymały w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna ”Rossoneri” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”Nerazzurri” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.