• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (58 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (56 pkt.)

AC Milan - Genoa CFC 1893 2-1 (1-1). Liga włoska - 31. kolejka Serie A

18 kwietnia na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbył się mecz 31. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AC Milan i Genoa CFC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AC Milan 2-1.

31. kolejka Włochy - Serie A
2021-04-18 12:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Arbiter: Giampaolo Calvarese
M. Destro 37'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Drużyna AC Milan (”Rossoneri”) wygrała aż 17 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu ”Rossoneri” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Ante Rebić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Pierre Kalulu.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Edoardo Goldaniga z drużyny gości. Była to 26. minuta spotkania.

Piłkarze Genoa CFC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 37. minucie gola wyrównującego strzelił Mattia Destro. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Miha Zajc.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 56. minucie Mattia Destro został zmieniony przez Marka Pjacę. W 57. minucie w jedenastce Genoa CFC doszło do zmiany. Davide Biraschi wszedł za Paola Ghiglionego.

Na murawie, jak to często zdarzało się AC Milan w tym sezonie, pojawił się Diogo Dalot, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Pierre'a Kalulu. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Genoa CFC Gianluca Scamacca. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie AC Milan doszło do zmiany. Sandro Tonali wszedł za Ismaela Bennacera.

A trener Genoa CFC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eldora Shomurodova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gianluca Scamacca. W 74. minucie Francesco Cassata został zmieniony przez Gorana Pandeva, a za Kevina Strootmana wszedł na boisko Valon Behrami, co miało wzmocnić zespół Genoa CFC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hakana Calhanoglu na Rade Krunicia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Mattia Perin
62′ Pierre Kalulu Kyatengwa
Paolo Ghiglione57′
74′ Ismael Bennacer
Miha Zajc
62′ Alexis Saelemaekers
Francesco Cassata74′
 13′ Ante Rebić
Kevin Strootman83′
Franck Yannick Kessié
Milan Badelj
88′ Hakan Calhanoglu
Gianluca Scamacca 68′ (samob.) 74′
63′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Mattia Destro  37′ 56′
Leonardo Moleri
Alberto Paleari
Ciprian Tatarusanu
Davide Biraschi57′
62′ José Diogo Dalot Teixeira
Filippo Melegoni
88′ Rade Krunić
Manolo Portanova
Soualiho Meité
Nicolò Rovella
74′ Sandro Tonali
Goran Pandev74′
62′ Brahim Abdelkader Díaz
Marko Pjaca56′
63′ Mario Mandżukić
Eldor Shomurodov74′

Arbiter nie ukarał ”Rossoneri” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.