• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

AC Milan - Crotone 4-0 w meczu 21. kolejki Serie A

AC Milan nie dał szans Crotone i wygrał 4-0. Dwie bramki w tym starciu zdobył Zlatan Ibrahimović, przez co Szwed ma już na swoim koncie powyżej 500 bramek w karierze! Gracz ekipy gości Arkadiusz Reca doznał kontuzji podczas rozgrzewki i nie mógł pojawić się na placu gry.

Zlatan Ibrahimović w meczu z Crotone zdobył swoją kolejno 500. i 501. bramkę w karierze! Szwed odkąd dołączył do Milanu odmienił oblicze drużyny, dzięki czemu "Rossoneri" nadal znajdują się w grze o najwyższe cele.

Ekipa z Mediolanu rozpoczęła strzelanie w 30. minucie starcia. Zlatan Ibrahimović rozegrał akcję na jeden kontakt z Rafaelem Leao i pewnym uderzeniem pokonał Aleksa Cordaza. Popularny "Ibra" dołożył drugiej trafienie po przerwie. Atakujący pewnie wykończył podanie Theo Hernandeza i z najbliższej odległości wbił futbolówkę do siatki.

Milan był bezlitosny dla beniaminka z Crotone i po chwili podwyższył prowadzenie. Hakan Calhanoglu dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego. W polu karnym najlepiej odnalazł się Ante Rebić i oddał strzał głową, po którym piłka znalazła się w bramce.

Duet Calhanoglu - Rebić odpowiadał także za kolejnego gola. Reprezentant Turcji dogrywał z bocznej strefy boiska, a napastnik Milanu oddał mocny strzał z powietrza. Cordaz próbował interweniować, lecz piłka zatrzepotała się w siatce.

Arkadiusz Reca doznał kontuzji na rozgrzewce, przez co nie wystąpił w dzisiejszym meczu.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

W drugim spotkaniu rozegranym w tym samym czasie Udinese Calcio pokonało Hellas 2-0. Paweł Dawidowicz rozpoczął mecz od pierwszej minuty, jednak został zmieniony w połowie.

Alex Cordaz
86′ Davide Calabria
Lévy Koffi Djidji
Fikayo Tomori
Sebastiano Luperto
81′ Alessio Romagnoli
Vladimir Golemić
Theo Bernard François Hernández
Ahmed Benali72′
Soualiho Meïté
Andrea Rispoli73′
36′ 46′ Alexis Saelemaekers
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
 69′, 70′ 77′ Ante Rebić
Miloš Vulić78′
87′ Franck Yannick Kessié
Niccolò Zanellato
62′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Adam Ounas63′
 30′, 64′ 77′ Zlatan Ibrahimovic
Luca Marrone
62′ Hakan Calhanoglu
Eduardo Henrique da Silva72′
46′ Samuel Castillejo Azuaga
Jacopo Petriccione78′
77′ Jens Petter Hauge