• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

AC Milan - Cagliari Calcio 0-0. Liga włoska - 37. kolejka Serie A

16 maja na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbyło się starcie 37. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AC Milan i Cagliari. Mecz zakończył się remisem 0-0.

37. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-16 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Arbiter: Davide Massa
AC Milan
Cagliari Calcio
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki drużyna AC Milan (”Rossoneri”) wygrała 29 razy i zanotowała trzy porażki oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 33. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna ”Rossoneri” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alexis Saelemaekers wszedł Rafael Leão. Kibice ”Rossoneri” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samu Castilleja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Brahim Díaz.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Davide Calabria z drużyny gospodarzy. Była to 58. minuta starcia. W 63. minucie za Davide Calabrię wszedł Diogo Dalot. W tej samej minucie w jedenastce ”Rossoneri” doszło do zmiany. Soualiho Meité wszedł za Ismaela Bennacera.

Niedługo później trener Cagliari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Alberto Cerri, a murawę opuścił Leonardo Pavoletti.

Alessio Cragno
58′ 63′ Davide Calabria
Luca Ceppitelli87′
33′ Simon Kjaer
Andrea Carboni45′ 88′
Fikayo Tomori
Diego Godin
Theo Bernard François Hernández
Alessandro Deiola86′
63′ Ismael Bennacer
Nahitan Nandez
46′ Alexis Saelemaekers
Charalampos Lykogiannis
89′ Hakan Calhanoglu
Răzvan Gabriel Marin40′ 78′
Franck Yannick Kessié
Radja Nainggolan
57′ Brahim Abdelkader Díaz
Leonardo Pavoletti78′
Ante Rebić
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Ciprian Tatarusanu
Simone Aresti
63′ José Diogo Dalot Teixeira
Guglielmo Vicario
Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa
Kwadwo Asamoah86′
Alessio Romagnoli
Ragnar Klavan87′
57′ Samuel Castillejo Azuaga
Daniele Rugani88′
Jens Petter Hauge
Alessandro Tripaldelli
Rade Krunić
Gabriele Zappa
63′ Soualiho Meité
Joseph Alfred Duncan78′
Sandro Tonali
Mattéo Tramoni
46′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Alberto Cerri78′
Daniel Maldini
Giovanni Pablo Simeone
89′ Mario Mandżukić
Riccardo Sottil

Przewaga drużyny AC Milan w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.