• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

AC Milan - Benevento Calcio 2-0 (1-0). Liga włoska - 34. kolejka Serie A

1 maja na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbyło się starcie 34. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AC Milan i Benevento Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AC Milan 2-0.

34. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-01 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Arbiter: Giampaolo Calvarese
AC Milan
Benevento Calcio
2
0
H. Çalhanoğlu 6'
T. Hernández 60'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Hakan Calhanoglu. Asystę zaliczył Alexis Saelemaekers.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ismaelowi Bennacerowi z AC Milan (”Rossoneri”). Była to 38. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AC Milan.

Kibice AC Milan nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sandra Tonalego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Ismael Bennacer. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola. W 54. minucie w zespole Benevento Calcio doszło do zmiany. Roberto Insigne wszedł za Iaga Falquégo.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Rossoneri” w 60. minucie spotkania, gdy Theo Hernández zdobył drugą bramkę. W 75. minucie Alexis Saelemaekers został zmieniony przez Samu Castilleja.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole AC Milan doszło do zmiany. Ante Rebić wszedł za Rafaela Leão. W tej samej minucie trener Benevento Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Gianlucę Lapadulę. Na boisko wszedł Adolfo Gaich, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 76. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Milan: Theo Hernández, Hakan Calhanoglu, na ich miejsce weszli: Davide Calabria, Brahim Díaz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Riccarda Improty, Bryana Daby zajęli: Gianluca Caprari, Andrés Tello.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Samu Castillejo, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Luca Caldirola
 60′ 76′ Theo Bernard François Hernández
Federico Barba
Franck Yannick Kessié
Bryan Dabo86′
75′ Alexis Saelemaekers
Benito Nicolas Viola
76′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Riccardo Improta76′
38′ 46′ Ismael Bennacer
Artur Ionita
 6′ 86′ Hakan Calhanoglu
Falque Silva Iago54′
Zlatan Ibrahimovic
Gianluca Lapadula Vargas76′
Ciprian Tatarusanu
Igor Lucatelli
76′ Davide Calabria
Perparim Hetemaj
75′ 90′ Samuel Castillejo Azuaga
Gianluca Caprari76′
46′ Sandro Tonali
Giuseppe Di Serio
86′ Brahim Abdelkader Díaz
Adolfo Julián Gaich76′
76′ Ante Rebić
Roberto Insigne54′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom AC Milan przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Benevento Calcio w drugiej połowie wymienił czterech graczy.