• 6 .SSC Napoli (47 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

AC Milan - Atalanta Bergamo 0-3 w meczu 19. kolejki Serie A

Atalanta Bergamo udowodniła kolejny raz, że jest zespołem zupełnie nieprzewidywalnym. Dziś pokonała na wyjeździe 3-0 zmierzający - wydawało się - po mistrzostwo Włoch AC Milan.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Milan przed dzisiejszym spotkaniem miał na koncie tylko jedną porażkę ligową. Natomiast Atalanta z biegiem sezonu grała coraz lepiej, pnąc się w tabeli blisko podium.

Dziś na boisku karty rozdawała tylko jedna drużyna. Wynik meczu otworzył jeszcze przed przerwą Cristian Gabriel Romero, strzelając bramkę widowiskowym "szczupakiem".

Po zmianie stron Franck Kessie sfaulował w polu karnym Josipa Iliczicia i goście stanęli przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego. "Jedenastkę" wykorzystał sam poszkodowany.

W 77. minucie Milan dobił Duvan Zapata. Napastnik nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Gianluigim Donnarummą.

Co dzisiejszy wynik oznacza dla układu tabeli? Milan wciąż jest na czele, ale po piętach depcze jej Inter Mediolan (dwa punkty straty, dziś 0-0 z Udinese). Sześć punktów do lidera traci AS Roma, siedem - Atalanta.

Piąte i szóste miejsce zajmują odpowiednio SSC Napoli i Juventus Turyn. Obie ekipy mają jeszcze do rozegrania dwa mecze zaległe (w tym jeden między sobą) i mogą zbliżyć się do czołowej dwójki.

Berat Djimsiti90′
57′ Pierre Kalulu Kyatengwa
Cristian Gabriel Romero  26′
37′ Theo Bernard François Hernández
Marten de Roon
Sandro Tonali
Hans Hateboer67′
70′ Samuel Castillejo Azuaga
Remo Freuler
70′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Robin Gosens84′ 90′
51′ Franck Yannick Kessié
Matteo Pessina90′
46′ Soualiho Meïté
Mattia Caldara90′
57′ Mateo Musacchio
Matteo Ruggeri
46′ Brahim Abdelkader Díaz