• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

AC Milan - AS Roma 3-3 w 5. kolejce Serie A

W 5. kolejce Serie A AC Milan pierwszy raz stracił punkty. Lider z Mediolanu zremisował z AS Roma 3-3.

M. Kumbulla 84'

Ze względu na zakażenie koronawirusem Milan musiał radzić sobie bez kilku zawodników. Najbardziej bolesna była strata Gianluigiego Donnarummy. Szansę w bramce dostał więc Ciprian Tatarusanu.

Lider Serie A świetnie rozpoczął mecz. Już w drugiej minucie bramkę zdobył Zlatan Ibrahimović. Roma jednak szybko odpowiedziała. Jeszcze przed upływem kwadransa do siatki trafił Edin Dżeko.

Milan atakował, ale w pierwszej połowie nie strzelił kolejnego gola. Mediolańczycy mieli kilka szans m.in. w 30. minucie, gdy w słupek trafił Simon Kjaer.

Podopieczni Stefano Pioliego trafili jednak zaraz po przerwie. Podobnie jak w pierwszej części, już w drugiej minucie po wznowieniu gry, bramkę zdobył Alexis Saelemaekers.

Kilka minut później fantastyczną okazję zmarnował Dżeko. Roma jednak zdołała wyrównać.

W 71. minucie goście wywalczyli rzut karny. Strzał Henrikha Mkhitaryana obronił Tatarusanu. Do dobitki ruszył Pedro, ale został nieczysto powstrzymany przez Ismaela Bennacera. "Jedenastkę" wykorzystał Jordan Veretout.

Osiem minut później w ten sam sposób odpowiedział Ibrahimović. Hakan Calhanoglu starł się w polu karnym z Gianluką Mancinim. Sędzia wskazał na 11. metr. Wydawało się, że arbiter postąpił zbyt pochopnie, ale nie skorzystał z VAR-u. Do piłki podszedł więc Szwed i trafił do siatki.

Milan jednak nie utrzymał prowadzenia. W 84. minucie, po rzucie rożnym, gola zdobył bowiem Marash Kumbulla i zapewnił Romie remis. Była to pierwsza strata punktów Milanu w tym sezonie Serie A. Zespół z San Siro pozostał jednak liderem.

Gianluca Mancini
82′ Theo Bernard François Hernández
Rick Karsdorp66′
Ismael Bennacer
Lorenzo Pellegrini76′
 47′ 72′ Alexis Saelemaekers
Rodriguez Pedro77′
70′ 72′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Henrich Mchitarjan
Franck Yannick Kessié
Leonardo Spinazzola
Hakan Calhanoglu
Jordan Veretout  71′ (k.) 86′
 2′, 79′ (k.) 75′ Zlatan Ibrahimovic
Davide Santon
72′ Samuel Castillejo Azuaga