AC Fiorentina S.p.A. - Unione Sportiva Cremonese S.p.A. 3-2 (2-1). Liga - 1. kolejka

14 sierpnia na Stadio Comunale Artemio Franchi we Florencji odbył się mecz 1. kolejki Serie A pomiędzy drużynami ACF Fiorentina i Cremonese. Starcie zakończyło się zwycięstwem ACF Fiorentina 3-2. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Szymon Żurkowski.

14 sierpnia  na Stadio Comunale Artemio Franchi we Florencji odbył się mecz  1. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami ACF Fiorentina  i Cremonese. Starcie zakończyło się zwycięstwem ACF Fiorentina 3-2. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Szymon Żurkowski.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół ACF Fiorentina wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Vladowi Chirichesowi z Cremonese. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ACF Fiorentina w 16. minucie spotkania, gdy Giacomo Bonaventura strzelił pierwszego gola.

Zespół Cremonese wyrównał wynik meczu. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się David Okereke. Przy strzeleniu gola pomagał Paolo Ghiglione.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie Luka Jović dał prowadzenie swojej drużynie.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gonzalo Escalante osłabiając tym samym zespół Cremonese. W 45. minucie Leonardo Sernicola zastąpił Santiago Ascacibara. W tej samej minucie w drużynie Cremonese doszło do zmiany. Giacomo Quagliata wszedł za Leonarda Sernicolę.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 65. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Paolowi Ghiglionemu z zespołu Cremonese. Trener Cremonese postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Charles'a Pickla i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Buonaiuta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Drużyna Cremonese otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 68. minucie bramkę wyrównującą zdobył Matteo Bianchetti.

Chwilę później trener ACF Fiorentina postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marca Benassiego wszedł Dodo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ACF Fiorentina utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie ACF Fiorentina udało się strzelić gola i wygrać. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy ACF Fiorentina: Youssef Maleh, Christian Kouame, Sofyan Amrabat, Riccardo Sottil, na ich miejsce weszli: Szymon Żurkowski, Riccardo Saponara, Rolando Mandragora, Nicolas Gonzalez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paola Ghiglionego, Davida Okereke'a zajęli: Emanuel Aiwu, Samuel Di Carmine. Na osiem minut przed zakończeniem starcia żółtą kartką został ukarany David Okereke, piłkarz Cremonese.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ACF Fiorentina przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Rolando Mandragora. Bramka padła po podaniu Szymona Żurkowskiego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Drużyna ACF Fiorentina zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników ACF Fiorentina żadną kartką, natomiast piłkarzom Cremonese pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.